Naujienų srautas

Verslas2018.04.19 11:29

L. Linkevičius: techninių kliūčių Lietuvos narystei EBPO nebeliko

ELTA 2018.04.19 11:29

Praėjusią savaitę pavykus sėkmingai užbaigti visus atitikimo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijoms ir standartams vertinimus, galime tikėtis būti pakviesti tapti visateise šios organizacijos nare jau gegužės 3 dieną vyksiančioje EBPO taryboje, teigė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vyriausybės pasitarime trečiadienį pristatydamas Lietuvos stojimo į EBPO pažangą.

Vyriausybė pritarė galutinei pozicijai dėl Lietuvos prisijungimo prie EBPO konvencijos ir prioritetinėms bendradarbiavimo sritims. Tapusi visateise EBPO nare Lietuva sieks išnaudoti organizacijos potencialą gerindama šalies ekonomiką, finansų sektorių, švietimą, socialinę ir užimtumo politiką bei didindama kovos su korupcija, viešojo valdymo ir reguliacinės politikos efektyvumą.

„Svarbiausias rekomendacijas Lietuva jau įgyvendino, siekdama atitikti organizacijos standartus, todėl daugiau techninių kliūčių šalies narystei vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje nebeliko“, – teigė užsienio reikalų ministras.

Ministras akcentavo, kad Lietuvos stojimo į EBPO procesas skatino reformas šalyje nuo 2015-ųjų, kai Lietuva buvo pakviesta pradėti stojimo procesą.

„Paskelbusi apie pasiryžimą siekti narystės šioje vienoje įtakingiausių pasaulio ekonominėje organizacijoje ir sėkmingai įgyvendindama rekomendacijas Lietuva išsiuntė pasauliui žinią, kad esame pasiruošę stiprinti savo tarptautinį patikimumą ir didinti atvirumą investicijoms“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Vertinimo metu EBPO ekspertai atliko dvidešimt vieno Lietuvos ūkio sektoriaus išsamią analizę ir pateikė atitinkamas rekomendacijas švietimo, inovacijų, valstybės valdomų įmonių, viešojo administravimo, investicijų, kovos su korupcija ir kitose srityse. Šios rekomendacijos paskatino atlikti reformas ir diegti pažangiausią EBPO šalių praktiką atitinkamose srityse.

Gegužės 3 dieną EBPO Tarybai priėmus teigiamą sprendimą, Lietuva ir EBPO pasirašys narystės susitarimą, kuris turės būti ratifikuotas Seime.

Šią vasarą Vilniuje laukiama apsilankant EBPO generalinio sekretoriaus Angelio Gurrios, kuris pristatys Lietuvos ekonomikos apžvalgą.

EBPO narės šiuo metu yra 35 aukštą ekonominio išsivystymo lygį pasiekusios valstybės.

Lietuva pradėti stojimo į EBPO procesą buvo pakviesta 2015 metų birželį. Lietuvos stojimo į EBPO procesą organizavo ir koordinavo Užsienio reikalų ministerija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi