Verslas

2018.04.17 10:32

Žiniasklaida: JAV rengia naujus prekybos apribojimus Kinijai

ELTA2018.04.17 10:32

Jungtinių Valstijų valdžia gali įvesti naujus ekonominius apribojimus Kinijai dėl to, kad ši šalis nesuteikia JAV technologijų bendrovėms pakankamos laisvės savo rinkoje, rašo įtakingas verslo laikraštis „The Wall Street Journal“ remdamasis šaltiniais.

Laikraščio duomenimis, JAV nepatenkintos tuo, kad amerikiečių korporacijos, pagal Kinijos įstatymus, turi kurti bendras įmones su kinų bendrovėmis. Pasak laikraščio šaltinio, Jungtinės Valstijos rengia oficialų pareiškimą-pretenzijas Kinijai šiuo klausimu. Kaip pažymi laikraštis, kol kas nenuspręsta, ar šis pareiškimas bus oficialiai registruotas ir išsiųstas Kinijos valdžios institucijoms.

Ekonominiai santykiai tarp Jungtinių Valstijų ir Kinijos pablogėjo, kai JAV kovo mėnesį įvedė importo muitus plienui ir aliuminiui. Jungtinės Valstijos pagrasino apmuitinti importuojamų kiniškų prekių už 150 mlrd. JAV dolerių. Vašingtonas teigia, kad Kinija verčia užsienio bendroves perleisti technologijas mainais už leidimą vykdyti operacijas Kinijos rinkoje. Balandžio pradžioje Kinijos prekybos ministerija paskelbė planus įvesti tarifus prekėms iš Jungtinių Valstijų už 50 mlrd. JAV dolerių, įskaitant automobilius, chemijos produkciją, sojos pupeles ir lėktuvus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt