Verslas

2013.07.04 12:39

Poilsiautojai tebesivaišina čeburekais: šiemet jau sučiupta 30 prekiautojų

Palangos paplūdimiuose karštomis dienomis vis dar kvepia aliejuje keptais čeburekais – prekiautojai rizikuoja net ir gresiant gauti baudą.

Palangos paplūdimiuose karštomis dienomis vis dar kvepia aliejuje keptais čeburekais – prekiautojai rizikuoja net ir gresiant gauti baudą.

„Negaliu atsistebėti – parduotuvėse žmonės rinkdamiesi maistą visada pasižiūri, kur jis laikomas, ar nepažeista pakuotė, kiek dar galioja, ar aplink švaru. O čeburekus kaip pirko, taip tebeperka“, – stebėjosi Palangos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Arūnas Elijošius.  

Ši tarnyba išdavė apie 30 leidimų išnešiojamajai prekybai, bet tik tokiam maistui, kuris greitai negenda. Kaip ledai, vaisvandeniai.

Nors gelbėtojai kasdien garsiai poilsiautojams aiškina nepirkti keptų čeburekų, prekyba jais klesti. „Kitaip nepaaiškinsi to, kad vis įkliūva prekeiviai. Vadinasi, paklausa yra. Betgi taip remiamas šešėlis“, – patikino A. Elijošius.

 Šią vasarą pareigūnams jau įkliuvo 30 prekeivių. Dauguma jų – nepilnamečiai. Už prekybos viešose vietose pažeidimus gresia bauda nuo 20 iki 100 Lt.

Palangoje veikia keturi cechai, kur kepami čeburekai – jie tiekiami kavinėms, prekybos centrams. Iš kur pakliūva kepiniai į pliažus – ne visada pavyksta išsiaiškinti.

„Palangos paplūdimiuose veikia 22 lauko kavinės. Jose galima ne tik atsigerti kavos, bet ir užkąsti. Nesuprantu, kodėl žmonės vis tiek perka nežinia kur keptus ir kaip laikytus čeburekus, o paskui skundžiasi apsinuodijimais“, – stebėjosi A. Elijošius.