Verslas

2018.04.12 16:00

Generalinė prokuratūra kol kas neturi duomenų apie V. Antonovo sulaikymą

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.04.12 16:00

Lietuvos Generalinė prokuratūra kol kas nėra gavusi jokios informacijos iš Rusijos apie tai, kad Sankt Peterburge buvo sulaikytas bankrutavusio „Snoro“ banko pagrindinis akcininkas Vladimiras Antonovas.

„Tiek, kiek dabar yra žinoma apie įvykusį sulaikymą iš neoficialių šaltinių, sulaikymas yra visiškai nesusijęs su Lietuvoje atliekamu ikiteisminiu tyrimu. Ar bus Lietuva informuota, ar ne, labai sunku prognozuoti“, – LRT RADIJUI sako Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė.

Pasak jos, prokuratūra kovo mėnesį yra išsiuntusi teisinės pagalbos prašymą ikiteisminiame tyrime dėl buvusių banko „Snoras“ vadovų ir akcininkų galimų nusikalstamų veikų į Rusijos generalinę prokuratūrą, tačiau kol kas jokios informacijos nėra gauta.

Kaip informavo Rusijos televizija RBK, V. Antonovas sulaikytas Rusijos teisėsaugai tiriant galimą sukčiavimą banke „Sovetsky“. Rusijos televizijos šaltinių policijoje teigimu, jis įtariamas neteisėtu banko turto pasisavinimu.

Tuo metu „Snoro“ bylą tirianti Lietuvos teisėsauga V. Antonovui kartu su buvusiu „Snoro“ vadovu Raimondu Baranausku yra pareiškusi įtariamus piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu ir iššvaistymu, nusikalstamu bankrotu, nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu, dokumento suklastojimu ar disponavimu suklastotu dokumentu. 

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo banko „Snoras“ turto pasisavinimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo buvo pradėtas 2011 metais.

Didžiosios Britanijos teismai 2015 metais buvo nusprendę tuo metu Londone gyvenusius V. Antonovą ir R. Baranauską išduoti Lietuvai, tačiau pastarieji iš šios valstybės dingo ir slapstosi Rusijoje.