Verslas

2018.04.11 09:42

Lietuva prisijungė prie EK iniciatyvų „blockchain“ technologijų ir dirbtinio intelekto srityse

LRT.lt 2018.04.11 09:42

Lietuva kartu su kitomis suinteresuotomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis prisijungė prie Europos Komisijos iniciatyvų ir pasirašė bendradarbiavimo deklaracijas trijose srityse: „blockchain“ technologijų, dirbtinio intelekto, skaitmeninės sveikatos, teigiama pranešime spaudai.

„Šiomis deklaracijomis siekiama paskatinti naujų skaitmeninių technologijų plėtrą ir platesnį jų pritaikymą, įgyvendinti bandomuosius tyrimus ir stiprinti tarpvalstybinį bendradarbiavimą. Tikimasi, kad skaitmeninė ES transformacija ir naujų iniciatyvų įgyvendinimas leis padidinti įmonių konkurencingumą, plačiau taikyti inovacijas, taip pat užtikrins viešųjų paslaugų kokybę“, – sako bendradarbiavimo deklaracijas pasirašęs ūkio viceministras Elijus Čivilis.

Lietuvai šis bendradarbiavimas labai svarbus siekiant tapti „blockchain“ kompetencijų centru Europoje. Jau dabar Lietuvoje vis daugiau įmonių domisi ir ketina taikyti „blockchain" technologiją tokiose srityse kaip draudimas, finansinės paslaugos, švietimas ir kt.

Dirbtinio intelekto sričiai skirtoje bendradarbiavimo deklaracijoje siekiama didesnio valstybių narių įsitraukimo kuriant dirbtinio intelekto technologijas ir sprendžiant etines bei teisines jų panaudojimo problemas. Taip pat tikimasi didesnio valstybių narių bendradarbiavimo atliepiant dėl technologijų plėtros kylančius socioekonominius iššūkius – darbo jėgos transformavimą ir švietimo sistemos atitiktį šiandienos poreikiams.