Verslas

2018.04.10 16:10

A. Merkel: Ukrainos dujų tranzito koridorius turi būti išsaugotas

BNS2018.04.10 16:10

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė atsižvelgusi į Ukrainos nuogąstavimus dėl Baltijos jūrą kertančio Rusijos eksporto dujotiekio plėtros projekto „Nord Stream 2“ ir pabrėžė, kad Ukrainos dujų tranzito koridorius turi būti išsaugotas.

„Mes atsižvelgėme į Ukrainos prezidento nuomonę dėl šio klausimo („Nord Stream 2“ – red.). Mes šią situaciją taip pat aptarėme su Rusijos prezidentu, kuriam buvo išsakytas Ukrainos susirūpinimas. Tačiau visgi kyla klausimų dėl dalies dujų transportavimo per Ukrainą“, - bendroje su Berlyne viešinčiu Petro Porošenka trumpoje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Merkel.

Vokietijos kanclerė, akcentavusi Ukrainos dujų tranzito koridoriaus svarbą, pridūrė: „Be abejo, būtina įvertinti ir politinę šio reikalo dedamąją“.

Ukrainos prezidentas šio oficialaus vizito išvakarėse perspėjo Vokietiją dėl pasekmių remiant Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą „Nord Stream“ plėtros projektą ir pasiūlė geriau investuoti į Ukrainos dujų tranzito koridoriaus modernizavimą, kuris, anot P. Porošenkos, kainuotų mažiau.

Interviu Vokietijos laikraščiui „Handelsblatt“ P. Porošenka „Nord Stream 2“ dar kartą pavadino visiškai politiniu Rusijos projektu, kurio įgyvendinimas sukeltų Ukrainos energetinę ir ekonominę blokadą, atneštų jai „milžiniškos žalos“.

1224 kilometrų ilgio dujotiekis „Nord Stream“ pradėjo veikti prieš daugiau kaip šešerius metus. Trečdalį Europos dujų rinkos jau kontroliuojantis „Gazprom“ siekia vamzdyno realų metinį pralaidumą padidinti dukart iki 120 mlrd. kubinių metrų. Papildomas dvi dujotiekio gijas tikimasi pradėti tiesti šiais metais, o projektą užbaigti 2019 metais, baigiant galioti dabartinei dujų tranzito per Ukrainą sutarčiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.