Verslas

2018.04.10 17:51

Teismas: „Trastas“ ir „Trakų autobusų“ pasirašyta mainų sutartis – neteisėta

LRT.lt 2018.04.10 17:51

Verslininko Dariaus Nedzinsko bendrovės „Trastas“ ir Trakų savivaldybės įmonės „Trakų autobusai“ pasirašyta nekilnojamojo turto mainų sutartis – neteisėta, todėl turi būti nutraukta.

Anot naujienų agentūros BNS, tai paskelbęs Vilniaus apygardos teismas sutiko su prokurorų ieškiniu, kad savivaldybė turėjo sudaryti ne mainų sandorį, o skelbti koncesijos konkursą.

Pagal mainų sutartį UAB „Trakų autobusai“, kurios vienintelis akcininkas yra Trakų rajono savivaldybė, perdavė investuotojui dalį Trakų autobusų stoties pastato mainais į toje pačioje Vytauto g. esantį investuotojo valdomą 0,2 ha ploto žemės sklypą. Šia mainų sutartimi investuotojas ne konkurso būdu įgijo teisę atlikti valstybinės žemės sklype esančios autobusų stoties rekonstrukciją ir suformuoti atskirus nekilnojamuosius statinius: autobusų stotį su inžineriniais statiniais ir prekybos centrą su automobilių stovėjimo aikštele, rašoma prokuratūros pranešime spaudai.

Teismas sutiko su viešąjį interesą ginančio prokuroro argumentais, kad mainų sutartis prieštarauja viešajai tvarkai ir gerai moralei. Ji sudaryta pažeidžiant Koncesijų įstatymo nuostatas, o taip pat Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 9 str. įtvirtintus valstybės turto valdymo principus.

Konstatuota, kad mainų sutartis sudarė sąlygas „Trastui“ įsigyti valstybinės žemės nuomos teisę ne aukciono būdu. Teismas nurodė, kad  sutartis turi būti nutraukta ir jai turi būti taikoma restitucija.

D. Nedzinskas teismo nutartį žada skųsti.