Verslas

2018.04.10 13:39

Sinchronizacijai būtini infrastruktūros projektai kryptingai juda į priekį

LRT.lt2018.04.10 13:39

Antradienį elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pasirašė sutartį su viešojo pirkimo laimėtoju, ūkio subjektu grupe (AB „Kauno tiltai“, ABB OY ir ABB AS) dėl Šiaurės rytų Lietuvos elektros perdavimo tinklo optimizavimo ir paruošimo sinchroniniam darbui su kontinentinės Europos energetikos sistema, teigiama „Litgrid“ pranešime spaudai.

„Itin svarbu, kad šis projektas būtų įgyvendintas laiku, nes tai reikšmingas etapas mūsų kelyje integruojant energetikos sektorių į patikimą ir vieningą Europos energetikos sistemą“, –  sako energetikos viceministras Egidijus  Purlys.

Įgyvendinant projektą bus rekonstruotos dvi 330 kV transformatorių pastotės Ignalinoje ir Utenoje, o valdomas 330 kV šuntinis reaktorius iš Ignalinos pastotės bus perkeltas į 330 kV skirstyklą Elektrėnuose. Taip pat bus demontuota galingiausia,  750 kV aukštos įtampos linija, jungianti Ignalinos AE pastotę su Baltarusija.

„Tai vienas didžiausių rekonstrukcijos projektų per pastaruosius dešimt metų, skirtas pritaikyti esamą infrastruktūrą sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais. Įgyvendinę šį projektą taip pat padidinsime elektros tiekimo patikimumą regione bei sumažinsime tinklų išlaikymo kaštus“, – teigia Daivis Virbickas.

„Suprantame šio projekto svarbą Lietuvos energetikos sistemos ateičiai, įgyvendinsime laiku ir kokybiškai“, – sako sutartį pasirašiusios AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius bei ABB grupės įmonių atstovai Andrusas Aavingas ir Pirkko Nordstromas.

Projekto vertė 23,9 mln. eurų be PVM (28,9 mln. eurų su PVM).  45 proc. projektų vertės finansuoja ES struktūriniai fondai. Darbus planuojama baigti 2021 metų pavasarį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt