Verslas

2018.04.09 17:32

Dėl streiko Vokietijos oro linijos antradienį atšauks 800 skrydžių

ELTA2018.04.09 17:32

Vokietijos oro linijos „Lufthansa“ pranešė atšauksiančios per 800 skrydžių antradienį, nes viešojo sektoriaus tarnautojai skelbia streiką reikalaudami didesnių atlyginimų, taip sutrikdydami tokių svarbių oro uostų kaip Frankfurto darbą.

„Lufthansa“ antradienį dėl streiko turės atšaukti per 800 iš 1600 suplanuotų skrydžių, įskaitant 58 ilgojo nuotolio skrydžius“, – savo pareiškime teigia grupė, pridurdama, kad šio streiko padarinius gali pajusti apie 90 tūkst. keleivių.

Antradienį darbuotojų grupės, įskaitant pagalbinį personalą ir oro uosto priešgaisrinės saugos darbuotojus, nedirbs nuo 5.00 val. ryto iki 18.00 val. vakaro vietos laiku. Trečiadienį darbas oro uostuose turėtų vykti kaip įprasta.

Frankfurto oro uostas, didžiausias Vokietijoje, perspėjo savo tinklalapyje apie „galimus rimtus skrydžių vėlavimus ar atšaukimus“ prašydamas keliautojų iš anksto pasitikrinti informaciją, ar jų skrydis bus laiku.

Antradienį „įspėjamieji streikai“ sutrikdys ir Miuncheno, Kelno ir Brėmeno oro uostų darbą, taip pat sukels chaosą keliose Vokietijos žemėse, įskaitant sostinę Berlyną, Bavarijos ir Šiaurės Reino-Vestfalijos žemes – čia bus sutrikdytas darbas vietos transporto sistemose, vaikų darželiuose, šiukšlių surinkimo tarnybose, ligoninėse.

Pasak paslaugų sferos darbuotojų profsąjungos „Verdi“, balandžio 10–13 dienomis numatytomis akcijomis siekiama „padidinti spaudimą darbdaviams“ prieš eilinį derybų su darbdaviais dėl atlyginimų etapą.

Profsąjungos „Verdi“, mokytojų sąjungos GEW ir valstybės tarnautojų federacijos DBB atstovai reikalauja padidinti atlyginimus 2,3 mln. žmonių, dirbančių šalies federalinės ir vietos valdžios struktūrose, šešiais procentais, arba bent 200 eurų per mėnesį.

Galutinis derybų tarp viešojo sektoriaus profsąjungų ir jų darbdavių derybų raundas numatytas balandžio 15–16 dienomis. Jeigu derybos sužlugs, profsąjungos gali nuo įspėjamųjų streikų pereiti prie ilgesnių, didesnio masto streikų.