Verslas

2018.04.09 14:55

D. Grybauskaitė: derybos dėl Lietuvos narystės EBPO baigtos

LRT.lt2018.04.09 14:55

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria ir dalyvavo EBPO Tarybos sesijoje, kur formaliai buvo baigtos derybos dėl mūsų šalies narystės šioje organizacijoje.

Derybas dėl narystės EBPO Lietuva pradėjo prieš trejus metus. Prezidentei pristačius Lietuvos pažangą, derybos yra formaliai baigtos. Lietuva įvykdė visas esmines reformas ekonomikos augimui skatinti ir žmonių gerovei stiprinti. Gegužės pabaigoje EBPO Ministrų Taryba turėtų priimti galutinį sprendimą dėl Lietuvos narystės. Lietuva taps 36-ąja šios organizacijos nare, teigiama prezidentūros pranešime.

Prezidentės teigimu, esame viena sparčiausiai narystės keliamus reikalavimus įgyvendinusių valstybių – tai rodo mūsų stiprią politinę valią, dideles pastangas ir efektyviai įgyvendinamas reformas. EBPO ekspertai detaliai išanalizavo Lietuvos situaciją 21-oje srityje, buvo peržiūrėta per 200 teisės aktų, priimta arba pakeista 50 įstatymų.

Pasak prezidentės, tapimas EBPO nare rodo Lietuvos demokratinį ir ekonominį stabilumą, galutinį įsitvirtinimą įtakingųjų valstybių sąraše ir stiprų balsą tarptautinėje politikos arenoje. Ši narystė Lietuvai atveria ir naujų galimybių – pavyzdžiui, tai pakels mūsų šalies ekonominius ir finansinius reitingus, sustiprinsime savo įtaką ES ir kitose tarptautinėse organizacijose, galėsime naudotis pačio aukščiausio lygmens EBPO ekspertų pagalba.

Lietuva yra tarp sparčiausiai augančių šalių pasaulyje – pernai mūsų ekonomikos augimas siekė net 3,8 proc. BVP, kai EBPO zonos – 2,4 proc., euro zonos – 2,5 procento. Pagal ekonomikos laisvę užimame 19 vietą pasaulyje, turime greičiausią bevielį internetą, esame finansinių ir biotechnologijų centras regione.

EBPO buvo įsteigta 1961 metais, siekiant paspartinti tarptautinį ekonomikos atsigavimą ir prekybinius ryšius tarp valstybių, stiprinti socialinę žmonių apsaugą.

Populiariausi