Verslas

2018.04.09 15:02

SNCF vadovas: Prancūzijos geležinkelio darbuotojų streikai kainavo 100 mln. eurų

ELTA 2018.04.09 15:02

Prancūzijoje geležinkelio darbuotojų streikai, prasidėję praėjusią savaitę, jau kainavo valstybinei geležinkelių bendrovei SNCF „apie 100 mln. eurų“, pirmadienį pranešė BFM televizijai operatorės generalinis direktorius Guillaume`as Pepy, pridurdamas, kad darbuotojų streikai sukėlė „apie 20 mln. eurų per dieną“ nuostolių.

G. Pepy'io turimais duomenimis, naujoje protesto akcijų serijoje, prasidėjusioje šeštadienį vakare, dalyvauja 43 proc. pramonės personalo.

Bendrovė perspėjo, kad pirmadienį kursuos vienas iš penkių greitaeigių traukinių TGV, taip pat vienas iš trijų regioninių traukinių „Transilien“ ir vienas iš šešių priemiestinių. Dėl streikų dauguma prancūzų priversti persėsti į automobilius, dėl to keliuose susidarė didelės spūstys.

Pirmoji streikų banga nuvilnijo Prancūzijoje balandžio 2–4 dienomis. Geležinkelininkai protestuoja prieš planuojamą pramonės reformą, nes baiminasi, kad dėl jos geležinkelių pramonė bus privatizuota, gali būti masiškai atleidžiami darbuotojai.

Kaip pranešė pagrindinės šios pramonės profsąjungos, streikai su pertraukomis tęsis iki birželio 28 dienos. Geležinkelininkai, protestuojantys prieš reformos projektą, per šį laikotarpį ketina streikuoti iš viso 36 dienas, arba du kartus per darbo savaitę.

Praėjusį antradienį pradėta trijų mėnesių streikų virtinė dėl prezidento Emmanuelio Macrono ir jo vadovaujamos vyriausybės planuojamos darbuotojų teisių reformos – šia akcija bus išmėgintas prezidento pasiryžimas pertvarkyti Prancūziją nuodugniomis reformomis. Geležinkelio streikas oficialiai pradėtas pirmadienį vakare, bet masiniai veiksmai prasidėjo antradienį, žiniasklaidos pramintą „juoduoju antradieniu“.