Verslas

2018.04.06 19:46

D. Trumpas: PPO yra nesąžininga Jungtinėms Valstijoms

ELTA2018.04.06 19:46

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį dar kartą sukritikavo Pasaulio prekybos organizaciją (PPO), teigdamas, kad ši yra nusistačiusi prieš Jungtines Valstijas.  

Praėjus dienai po to, kai Kinija paprašė PPO padėti spręsti vis intensyvėjantį prekybos ginčą tarp Pekino ir Vašingtono, D. Trumpas ėmėsi abejoti organizacijos nešališkumu.

„Kinija, kuri yra didelė ekonominė jėga, Pasaulio prekybos organizacijoje yra laikoma besivystančia šalimi“, – tviteryje rašė D. Trumpas.

„Dėl to jie gauna didžiulių privilegijų ir pranašumų, ypač prieš JAV. Ar kam nors atrodo, kad tai yra sąžininga? Mes esame blogai reprezentuojami. PPO yra nesąžininga JAV atžvilgiu“, – piktinosi prezidentas.

Ketvirtadienį paskelbti dokumentai rodo, kad Kinija PPO užginčijo JAV siūlymą apmuitinti iš Kinijos importuojamų prekių už maždaug 50 mlrd. dolerių dėl tariamų intelektinės nuosavybės vagysčių.

PPO publikuotame tekste Kinijos delegacija pareikalavo „konsultacijų“ su Vašingtonu dėl „siūlomų tarifų ir priemonių, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi tam tikrų prekių įvairiuose sektoriuose, įskaitant techniką, elektroniką ir t. t., atžvilgiu“.

Konsultacijų prašymas yra pirma teisinio ginčo stadija PPO ginčų sprendimo taryboje.

Jei JAV nuspręs atmesti prašymą, Kinija jį greičiausiai atnaujins, o toks žingsnis automatiškai bylą pasiųstų į arbitražą bei vidiniame PPO teisme pradėtų ilgą teisinį ginčą tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų.

Savo ruožtu D. Trumpas nurodė JAV prekybos atstovų biuro (USTR) pareigūnams apsvarstyti galimybę taikyti papildomus muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms už maždaug 100 mlrd. dolerių. Anksčiau jis buvo žadėjęs apmuitinti prekių iš Kinijos už 50 mlrd. dolerių.

Populiariausi