Verslas

2018.04.06 08:52

D. Trumpas pagrasino Kinijai papildomais muitais

ELTA2018.04.06 08:52

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nurodė JAV prekybos atstovų biuro (USTR) pareigūnams apsvarstyti galimybę taikyti papildomus muitus iš Kinijos importuojamoms prekėms už maždaug 100 mlrd. dolerių. Kiek anksčiau JAV pasiūlė apmuitinti iš Kinijos importuojamų prekių už maždaug 50 mlrd. dolerių dėl tariamų intelektinės nuosavybės vagysčių, skelbia BBC.

Naujausias D. Trumpo pasiūlymas nuskambėjo netrukus po to, kai į JAV planus apmuitinti kinų prekes Kinija atsakė paskelbdama savo sąrašą amerikietiškų prekių, kurioms taikytų tarifus.

„Akis už akį“ politika jaukia pasaulines rinkas pastarosiomis savaitėmis. Analitikai teigia, kad plataus masto prekybos karas tarp JAV ir Kinijos nebūtų naudingas pasaulinei ekonomikai ar rinkoms ir kad labai svarbu, jog derybos už uždarų durų tarp dviejų valstybių-milžinių būtų tęsiamos.

Tačiau rinkų reakcija penktadienio rytinėje prekyboje Azijoje rodo, kad investuotojai nėra per daug sunerimę ir kad baimės dėl galimo prekybos karo yra šiek tiek išpūstos.

Kinijoje Honkongo akcijų indeksas „Hang Seng“ penktadienį rytinėje prekyboje pakilo 1,5 proc. Japonijos pagrindinis akcijų indeksas „Nikkei 225“ rytinėje sesijoje taip pat augo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.