Naujienų srautas

Verslas2018.04.05 21:07

Kinija užginčijo JAV sprendimą dėl tarifų

ELTA 2018.04.05 21:07

Kinija Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) užginčijo JAV siūlymą apmuitinti iš Kinijos importuojamų prekių už maždaug 50 mlrd. dolerių dėl tariamų intelektinės nuosavybės vagysčių, rodo ketvirtadienį paskelbti dokumentai.

PPO publikuotame tekste Kinijos delegacija pareikalavo „konsultacijų“ su Vašingtonu dėl „siūlomų tarifų ir priemonių, kurių Jungtinės Valstijos ėmėsi tam tikrų prekių įvairiuose sektoriuose, įskaitant techniką, elektroniką ir t.t., atžvilgiu“.

Konsultacijų prašymas yra pirma teisinio ginčo stadija PPO ginčų sprendimo taryboje.

Jei JAV nuspręs atmesti prašymą, Kinija jį greičiausiai atnaujins, o toks žingsnis automatiškai bylą pasiųstų į arbitražą bei vidiniame PPO teisme pradėtų ilgą teisinį ginčą tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų.

Donaldo Trumpo administracija apie planus apmuitinti prekes iš Kinijos paskelbė praėjusį mėnesį, į ką kinai atsakė paskelbdami savo sąrašą amerikietiškų prekių, kurioms taikytų tarifus.

Kinija PPO skundėsi, kad JAV veiksmai yra nesuderinami su nemažai tarptautinės prekybos nuostatų, kuriems pačios Jungtinės Valstijos yra pritarusios.

Savo ruožtu, JAV inicijavo atskirą PPO bylą prieš Kiniją - Vašingtonas Pekiną kaltina intelektinės nuosavybės vagystėmis bei nepagarba patentų turėtojams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi