Verslas

2018.04.05 08:29

Energetikos ministras Kijeve aptaria bendradarbiavimo su Ukraina galimybes

ELTA2018.04.05 08:29

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas ir viceministras Vidmantas Macevičius Kijeve susitinka su aukščiausiais Ukrainos vyriausybės pareigūnais ir aptaria biokuro biržos pritaikymo galimybes Ukrainoje, su atominių elektrinių uždarymu ir Rusija susijusius klausimus.

Ketvirtadienį ir penktadienį lankydamiesi Ukrainoje Lietuvos atstovai susitinka su vicepremjeru Genadijumi Zubko, energetikos ministru Igoriu Nasalyku, Aukščiausiosios Rados deputatais, Ukrainos energijos efektyvumo ir taupymo agentūros vadovu Sergejumi Shavčuku. 

Kartu su ministru į Ukrainą vyksta ir valstybės valdomos energijos perdavimo ir mainų įmonių grupės EPSO-G bei jai priklausančio energijos išteklių biržos operatoriaus „Baltpool“ atstovai. 

Vizito metu aptariami svarbiausi dvišalio bendradarbiavimo energetikoje klausimai, kurie įrašyti pernai gruodį pasirašytame bendradarbiavimo memorandume, Eltai pranešė Energetikos ministerija.

Viena svarbiausių temų – Lietuvos biokuro biržos „Baltpool“ veikimo modelio bei gerosios patirties pristatymas Ukrainos pareigūnams bei šios biržos pritaikymo galimybės Ukrainoje. 

Susitikimų metu taip pat bus kalbama apie galimą bendradarbiavimą bei patirties mainus atominių elektrinių uždarymo srityje, desinchronizacijos nuo Rusijos elektros sistemos bei sinchronizacijos su Europos tinklais projektas. 

Ministras su Ukrainos atstovais aptars ir „Nord Stream 2“ dujotiekio Baltijos jūros dugne įtaką gamtinių dujų rinkai regione ir Europoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.