Verslas

2018.04.04 21:38

Kinija paruošė atsakymą JAV prekybos tarifams

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.04.04 21:38

Kinija paskelbė, kad planuoja atsakomuosius prekybos tarifus Jungtinių Valstijų produkcijai. Kinija planuoja įvesti tarifus 50 mlrd. vertės amerikietiškai produkcijai, lygiai tiek pat, kiek neseniai paskelbė JAV.

Akcijų rinkos trečiadienį krito, nes baiminamasi didelio masto prekybos karo tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų. Pekinas teigia, kad kol kas nei viena nei kita pusė oficialiai tarifų neįvedė, o tik grasinasi.

Analitikų teigimu, taip abi šalys rodo savo tvirtas pozicijas, prieš artėjančias derybas. Kinija į prekių, kurioms gali būti įvesti tarifai, sąrašą įtraukė daugiau kaip 120 skirtingų prekių.

Verslininkai ir įvairiausios organizacijos įspėja, kad tokios priemonės paveiktų visus, nuo jų nukentėtų tiek Amerikos tiek Kinijos ekonomika.  Prezidentas Donaldas Trumpas sako, kad, kai prekybos deficitas yra 500 mlrd., pralaimėti neįmanoma.

„Atsakydama į Jungtinių Valstijų kiniškų prekių sąrašą, kurioms bus taikomi papildomi tarifai, Kinija nedelsdama kreipsis į Pasaulio Prekybos Organizaciją (PPO). Tuo pat metu, Kinija remdamasi tarptautinės prekybos įstatymu imsis proporcingų, tokio paties dydžio, atsakomųjų veiksmų prieš Jungtinių Valstijų produktus. Amerika turi savo sąrašą, mes turime savo. Pažiūrėsime kas bus toliau“, – sako Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Gengas Shuangas.

Kinijos ambasadorius JAV Cui`as Tiankai teigia, kad tai neigiamai paveiks ne tik JAV, bet ir Kinijos ekonomiką.

„Manau, kad tai akivaizdžiai neigiamai paveiks Kinijos ekonomiką, bet taip pat paveiks ir Jungtinių Valstijų ekonomiką. Toks protekcionizmas nieko neapsaugos. Neapsaugos amerikos darbininkų, ūkininkų, verslų ir vartotojų. Tiesą sakant, pakenks visiems, ir Jungtinių Valstijų ekonomikai“, –  tvirtina ambasadorius.