Naujienų srautas

Verslas2018.04.03 16:49

Prieš 45 metus – pirmasis skambutis mobiliuoju telefonu

LRT.lt 2018.04.03 16:49

Lygiai prieš 45 metus, balandžio 3 d., „Motorolos“ inžinierius Martinas Cooperis delniniame telefone surinko pagrindinės konkurentės „AT&T“ numerį – tai buvo pirmasis skambutis mobiliuoju telefonu.

Tiesa, kaip pažymima „Tele2“ pranešime spaudai, komerciniai tinklai pasaulyje atsirado tik devinto dešimtmečio pradžioje, o visiems gerai žinomo GSM ryšio luktelėti prireikė iki pat 1991-ųjų.

Laisvė bendrauti bet kada ir bet kur dar kurį laiką buvo tik turtingųjų privilegija – kaip ir visų naujovių, ryšio ir telefonų kainos buvo ypač didelės. Tačiau masto ekonomija, naujų tiekėjų konkurencija ir kova dėl kliento greitai pavertė mobilųjį ryšį kasdiene paslauga.

Lietuvoje ryšio plėtra vyko tuo pačiu keliu – pirmaisiais metais tiek telefonų, tiek paslaugų kainos buvo didelės. Situacija mobiliųjų paslaugų rinkoje pamažu keistis pradėjo tuomet, kai joje 2000 m. atsirado trečiasis operatorius.

„Mobiliojo ryšio istorija – įkvepiantis pavyzdys, kaip technologijos iš bandymų stadijos tampa masinėmis ir visiems prieinamomis. Džiaugiamės, kad galėjome prisidėti prie šio proceso“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius.

Į ryšio kokybės gerinimą „Tele2“ vien pernai investavo daugiau nei 10 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi