Verslas

2018.04.03 12:34

Konkurencijos taryba vaistines įtaria sudarius kartelį

BNS2018.04.03 12:34

Konkurencijos taryba patvirtino praėjusią savaitę pradėjusi tyrimą dėl šalyje veikiančių vaistinių tinklų ir teigia įtarianti jas galbūt sudarius kartelinį susitarimą.

„Konkurencijos taryba patvirtina, kad kovo 27 dieną institucijos įgalioti pareigūnai atliko patikrinimus kai kurių farmacijos sektoriaus įmonių patalpose. Konkurencijos taryba įtaria, kad bendrovės galimai pažeidė Konkurencijos įstatymo straipsnį, draudžiantį sudaryti konkurenciją ribojančius susitarimus“, – rašoma įstaigos interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

Taryba pabrėžia, kad patikrinimai vaistinėse yra pradėto tyrimo dėl Konkurencijos įstatymo reikalavimų pažeidimo procedūriniai veiksmai, kurie reiškia, kad yra pagrindas įtarti galimą pažeidimą, tačiau tik tarybai atlikus išsamų tyrimą paaiškės, ar įtarimas pagrįstas ir toks pažeidimas egzistuoja.

BNS skelbė, kad praėjusią savaitę Konkurencijos tarybos pareigūnai lankėsi bent trijuose didžiuosiuose šalies vaistinių tinkluose: „Eurovaistinėje“ ir „Gintarinėje vaistinėje“ ir „Benu“ vaistinėje. Tuomet Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Jūratė Šovienė BNS dar negalėjo patvirtinti, kad pradėtas tyrimas dėl vaistinių tinklų.

Iš didžiųjų vaistinių tinklų tik „Camelia“ tinklo atstovė BNS paneigė, jog įmonė buvo sulaukusi Konkurencijos tarybos pareigūnų.

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 1,3 tūkst. vaistinių, iš jų per 1 tūkst. priklauso tinklams – didžiausi jų yra „Nemuno vaistinė“ (295 vaistinės), „Eurovaistinė“ (285), „Gintarinė vaistinė“ (230), „Norfos vaistinė“ (96) ir „Benu vaistinė Lietuva“ (83).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt