Verslas

2018.04.02 10:48

Prancūzijoje prasideda dideli streikai

ELTA2018.04.02 10:48

Sekmadienį Prancūzijos valstybinė geležinkelių įmonė SNCF įspėjo apie šią savaitę gresiančius keleivių nepatogumus dėl planuojamų streikų. Analitikai teigia, kad šie streikai parodys, kiek dar įtakos išlaikė kažkada bauginančiai atrodžiusios prancūzų profesinės sąjungos.

Jau nuo šio pirmadienio paryčių traukinių vairuotojai ir kiti geležinkelio darbuotojai nutrauks darbą. Profesinės sąjungos ketina tris mėnesius rengti streikus dėl prezidento Emmanuelio Macrono ir jos vadovaujamos vyriausybės planuojamos darbuotojų teisių reformos.

Antradienį streikuos šiukšlininkai, kai kurie elektros energijos tiekimo įmonių darbuotojai ir oro linijų bendrovės „Air France“ darbuotojai. Tai bus plačiausio masto streikas nuo E. Makrono pergalės prezidento rinkimuose praėjusių metų gegužę. „Air France“ įgulų nariai ir antžeminis personalas taip pat ketina nutraukti darbą balandžio 10 ir 11 dienomis.

Sekmadienį geležinkelių įmonė SNCF perspėjo keleivius dėl gresiančių nepatogumų antradienį: važiuos tik vienas iš aštuonių greitųjų tarpmiestinių TGV traukinių ir tik vienas iš penkių Prancūzijos regionus aptarnaujančių traukinių. Priemiestinių traukinių keleiviai taip pat patirs didelių nepatogumų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.