Verslas

2018.03.30 11:24

Aukšto feisbuko vadovo pranešime – abejonės kompanijos augimo kaina

ELTA 2018.03.30 11:24

Į duomenų skandalą įsipainiojusio feisbuko krizė pagilėjo dar labiau, vėlyvą ketvirtadienio vakarą pasirodžius dvejų metų senumo pranešimui, kuriame aukštas bendrovės vadovas užsimena, kad socialinis tinklas siekia augti toliau, nepaisydamas rizikų vartotojams.

2016-aisiais parašyto pranešimo, kurį išplatino bulvarinių naujienų tinklapis „BuzzFeed“, autorius yra ilgametis aukštas „Facebook“ vadovas Andrew Bozworthas, laikomas artimu generalinio direktoriaus Marko Zuckerbergo aplinkos žmogumi.

„Bjauri tiesa yra ta, kad mes taip stipriai tikime žmonių tarpusavio sujungimu, jog bet kokios priemonės, galinčios padėti mums sujungti daugiau žmonių, de facto yra gerai“, – rašoma A. Bozwortho pranešime.

Pranešime pažymima, kad daugybės žmonių sujungimas gali turėti ir gerų pasekmių, pavyzdžiui, kažkam padėti susirasti mylimą žmogų arba išgelbėti nuo savižudybės.

Bet tuo pat metu, svarstė A. Bozworthas, socialinis tinklas gali turėti ir labai blogų pusių.

„Galbūt tai kažkam kainuos gyvybę dėl patirtų patyčių. Galbūt kažkas žus teroristiniame išpuolyje, kuris bus koordinuotas mūsų platformoje“, – svarstė jis.

Tačiau paklaustas apie pranešimą dabar, A. Bozworthas, kuris žinomas kaip atkaklus feisbuko gynėjas, kratėsi jame išsakyto turinio. 

„Aš nesutinku su įrašo turiniu dabar ir nesutikau net tuo metu, kai jį parašiau. Šio įrašo, kaip ir daugelio kitų, kuriuos išplatinau kompanijos viduje, tikslas buvo į paviršių iškelti problemas, kurioms, mano nuomone, reikėjo daugiau diskusijų“, – pranešime naujienų agentūrai AFP sakė A. Bozworthas.

Pažymėtina, kad net jei vienintelis A. Bozwortho pranešimo tikslas buvo paskatinti kolegas diskutuoti sunkiais klausimais, tai yra užuomina, jog aukšti feisbuko vadovai suvokė rizikas, susijusias su duomenų dalijimusi socialiniame tinkle.

Feisbukas į skandalą įsipainiojo po to, kai paaiškėjo, kad socialinio tinklo naudotojų asmeniniai duomenys be jų žinios pateko į su Donaldo Trumpo rinkimų kampanija dirbusios įmonės „Cambridge Analytica“ rankas.

Duomenų skandalas feisbuke kainuoja itin skaudžiai – jos generalinis direktorius Markas Zuckerbergas buvo aršiai kritikuotas už uždelstą savo reakciją, o bendrovė per pastarąsias porą savaičių prarado apie 80 mlrd. dolerių savo vertės.