Verslas

2018.03.29 19:20

Nesutaria, kas turėtų nustatyti kainą už atliekų išvežimą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.29 19:20

Aplinkos ministerija nori keisti vos metus veikiančią dvinarę atsiskaitymo už atliekas sistemą, o kainos nustatymą už jų išvežimą pavesti ne savivaldybėms, o Kainų komisijai. Savivaldybės priešinasi tokiems ministerijos planams, teigdamos, kad veikiančiai sistemai išleisti milijonai nueis perniek. Kol valdininkai ir institucijos aiškinasi, vilniečiai vieni paskutiniųjų Lietuvoje, tik nuo gegužės už šiukšlių išvežimą pradės mokėti pagal naują tvarką.  

Vilniečiams šiemet dar teks mokėti pagal savivaldybės apskaičiuotą vidurkį, bet esą mažesnę nei šiuo metu šiukšlių išvežimo kainą.

Sostinė iki kitų metų pabaigos žada atnaujinti ir šiukšlių konteinerius – įrengti per 700 atliekų aikštelių, nors poreikis dukart didesnis. Aikštelėse bus galima ne tik atsikratyti komunalinių atliekų, bet ir jas rūšiuoti.

Aplinkos ministerija, dar prieš įsigaliojant naujai dvinarei kainodarai, tikino, kad ji bus skaidresnė, aiškesnė ir patogesnė, tačiau dabar teigia priešingai, kad galbūt savivaldybės netinkamai skaičiuoja šiukšlių kainas. Todėl ministerija nori, kad jas nustatytų Kainų komisija, o savivaldybės tik išdalytų mokesčius gyventojams ar įmonėms.

Išsamiau – Tomo Kavaliausko ir Rūtos Lankininkaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt