Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Vilniečiai apie naująją viešojo transporto tvarką: kelionė nesutrumpėjo, tik pabrango

Vilniuje įsigalioja nauja viešojo transporto tvarka. Nuo liepos 1 dienos  sostinės gatvėse pradeda važinėti greitieji autobusai, ir, pagal savivaldybės planus, turėtų nebelikti mikroautobusų.  

Vilniuje įsigalioja nauja viešojo transporto tvarka. Nuo liepos 1 dienos sostinės gatvėse pradeda važinėti greitieji autobusai, ir, pagal savivaldybės planus, turėtų nebelikti mikroautobusų.

Tačiau jų vairuotojų atstovai sako planuojantys tęsti savo veiklą, nes savivaldybė sprendimą priėmė vienašališkai ir neteisėtai, praneša LRT radijas.

Po didžiuosius Vilniaus transporto mazgus pasižvalgę LRT radijo žurnalistai teigė, kad jų kalbinti žmonės vis dar laukė galimybės išbandyti greituosius autobusus. Daugelis, nors ir neišbandę greitųjų autobusų efektyvumo, manė, kad transporto pertvarkos idėja yra gera ir naudinga miestui.

Kita vertus, tie žmonės, kurie važiavo greitaisiais autobusais teigė, kad maršrutai beveik nesutrumpėjo, o autobusai stojo tik keliomis stotelėmis mažiau nei įprasta.

Absoliuti dauguma kalbintų vilniečių skundėsi tuo, kad nebeliks mikroautobusų: jie nuveža gerokai greičiau ir ten, kur autobusai nenuveža.

Senyvo amžiaus gyventojai pastebėjo, kad jų kelionė po viešojo transporto pertvarkos pabrango.

Sostinėje atsiranda šeši greitieji autobusai, privežamieji maršrutai bei papildomos stotelės. Dalis maršrutų naikinama, keičiasi kai kurių autobusų ir troleibusų važiavimo trasos ir grafikai bei kelių maršrutų numeriai. Taip pat nebegalioja anksčiau spaudos kioskuose įsigyti popieriniai vienkartiniai bilietai, o perkami iš vairuotojo – brangsta iki 3,5 litų.

Pagal savivaldybės planus, miesto gatvėse turėtų nebelikti mikroautobusų. Bet Vilniaus miesto vežėjų asociacijos prezidentas Saulius Matulionis sako, kad dauguma jų neketina nutraukti darbo. Pasak S. Matulionio, ir toliau vežti keleivius žada tie mikroautobusų vairuotojai, kurių sutartys turėjo galioti iki kitų metų pabaigos.

Asociacijos teigimu, savivaldybė šias sutartis nutraukė neteisėtai, toks sprendimas apskųstas teismui. Toliau vežti keleivius žada apie 70 procentų iki šiol kursavusių mikroautobusų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi