Naujienų srautas

Verslas2018.03.23 11:00

D. Grybauskaitė: JAV prekybos karas su ES – tik laikinai atidėtas

LRT.lt 2018.03.23 11:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Taryboje, kur aptariami Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų prekybos ryšiai, Amerikos prezidentui nusprendus suteikti laikiną išimtį muitams iš ES importuojamam plienui ir aliuminiui. Prezidentės teigimu, muitų įvedimas – tik laikinai atidėtas, rašoma prezidentūros pranešime.

Anot prezidentės, tai atideda ir prekybinio karo galimybes, bet jų nepanaikina. Todėl abi pusės turi sėsti prie derybų stalo ir ieškoti bendrų ilgalaikių sprendimų.

JAV nusprendus atidėti muitų taikymą ES iki gegužės 1 d., bus tęsiama diskusija su Amerika, sprendžiant prekybinius klausimus. Lyderiai pabrėžia, kad tik dirbdamos išvien ES ir JAV išspręs plieno ir aliuminio perviršio globalioje rinkoje problemą.

JAV muitai plienui ir aliuminiui Lietuvai tiesioginio neigiamo poveikio neturėtų. Tačiau prekybos ribojimai atsilieptų Europos plieno ir aliuminio gamintojams, o skaudžiausiai jų pasekmes pajustų pati Amerika. 2002-aisiais JAV įvedus tarifus plieno importui, jų buvo atsisakyta po 18 mėnesių. JAV duomenimis, šie ribojimai Amerikos ekonomikai kainavo per 30 mlrd. dolerių, o kiekviena plieno gamybos pramonėje išsaugota darbo vieta kainavo 13 darbo vietų kituose sektoriuose. Dėl JAV muitų plienui ir aliuminiui ES ekonomika galėtų prarasti apie 2,7 mlrd. JAV dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi