Verslas

2018.03.22 18:18

Opozicija piktinasi, kad „valstiečiai“ sieks išmesti klausimus apie „Agrokoncerną“

Seimas siūlo, kad padėties žemės ūkyje tyrimą atliktų Kaimo reikalų komitetas. Šis komitetas apsvarstys opozicijos ir kitus siūlymus. O kitą savaitę Seimas apsispręs, ar suteikti Kaimo reikalų komitetui specialiosios komisijos statusą. 

Opozicija imtis parlamentinio tyrimo siūlo paaiškėjus, kad Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojasi politikui artimų asmenų valdoma žeme ir galbūt apeina įstatymo nustatytą ribą vienam asmeniui įsigyti ne daugiau kaip 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės. Norima, kad būtų atsakyta į beveik 30 klausimų, daugiausia susijusių su didelių plotų dirbamos žemės įsigijimu, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų pardavimu, vekselių naudojimu žemės ūkyje. Be to, siūloma aiškintis, kas valdo daugiau nei 500 hektarų žemės.

Opozicija siekė, kad šį klausimą tirtų speciali laikinoji komisija.

Seimui ketvirtadienį atmetus siūlymą sudaryti laikinąją komisiją ir nusprendus klausimą dėl padėties žemės ūkyje perduoti Seimo komitetui, opozicija siūlė, kad tai būtų Audito komitetas. Tačiau vieno balso persvara nuspręsta, kad nagrinės Kaimo reikalų komitetas. Už tai daugiausia balsavo valdančioji dauguma.

„Kaimo reikalų komitetas galėtų būti ta laikinoji komisija tiems klausimams dėl žemės ūkio padėties, kaip kad konservatoriai nori. Tik klausimai truputį išplėsti, paliesti tie dalykai, kurių jie nenorėtų, kad būtų tiriama, pavyzdžiui, kaip žemė buvo kilnojama, kiti dalykai“, – sako R. Karbauskis.  

Opozicija piktinasi, kad „valstiečiai“, užsimoję nagrinėti situaciją žemės ūkyje nuo 1991-ųjų, sieks išmesti opozicijos klausimus, tarp jų ir liečiančius R. Karbauskio valdomą „Agrokoncerną“.

Daugiau apie tai – Salomėjos Pranaitienės ir Redos Gilytės reportaže.