Verslas

2015.09.08 13:45

Premjeras: alkoholis nebus pardavinėjamas kiekviename kioskelyje

ELTA 2015.09.08 13:45

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pritaria tabako ir alkoholio akcizų didinimui ir baudoms už kontrabandinio alkoholio vartojimą.  

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pritaria tabako ir alkoholio akcizų didinimui ir baudoms už kontrabandinio alkoholio vartojimą.

Tokią savo poziciją A. Butkevičius išreiškė pirmadienį radijo „Laisvoji banga“ laidoje.

Premjeras teigė pritariantis mokesčių priemonėms, kuriomis siekiama sumažinti alkoholio vartojimą, mat Lietuvoje vienam gyventojui, įskaitant kūdikius, tenka didžiulis suvartotų svaigalų kiekis – 16,5 litro per metus.

Vyriausybės vadovas taip pat sakė, kad ketinama laipsniškai mažinti galimybes įsigyti alkoholio.

„Nebus pardavinėjama kiekviename kioskelyje“, – kalbėdamas apie prekybą svaigalais sakė A. Butkevičius.

Visgi Premjeras patikino, jog apskritai parduotuvių skaičius nebus mažinamas, nes tai atsilieptų prekybai kaimo vietovėse.

A. Butkevičiaus nuomone, nelengva sukontroliuoti, kuris vartojamas alkoholis yra kontrabandinis, o kuris pirktas legaliai, todėl svarbus ir moralinis poveikis.

Būtent tokį poveikį, anot Premjero, turėtų daryti įvestos baudos už kontrabandos vartojimą, kai perkantysis nelegalias prekes žinos, kad gali būti nubaustas.

A. Butkevičius atkreipė dėmesį ir į Vyriausybės kovos su kontrabanda pastangas, kurios, anot Premjero, jau duoda rezultatą didėjant sulaikytos kontrabandos kiekiui.