Verslas

2018.03.21 08:38

Paskelbė miestų, kuriuose geriausia gyventi, reitingą: Vilnius – 81-as

15min.lt2018.03.21 08:38

Austrijos sostinė Viena jau devintus metus iš eilės išrenkama miestu, kuriame geriausia gyventi. Tuo tarpu Vilniaus gyventojai, lyginant su kaimyninėmis valstybėmis, turėtų labiausiai džiaugtis gyvenimo kokybe – Lietuvos sostinė atsidūrė 81-oje vietoje iš 231.

Įtakinga Amerikos konsultacijų bendrovė „Mercer“ kasmet skelbia pasaulio miestų sąrašą, kuriame didmiesčius išrikiuoja pagal gyvenimo kokybę. „Mercer“, paskelbę reitingą antradienį, teigia sąrašą sudarantys kaip rekomendacijas keliose šalyse veikiančioms įmonėms, kurios nori savo darbuotojus siųsti į užsienį.

Apklausose atsižvelgiama į politinę ir socialinę, ekonominę, sociokultūrinę aplinkas, medicinos kokybę, švietimo lygį, prekių kainas, klimatą ir pan.

Viena, aplenkusi Šveicarijos Ciurichą ir Naujosios Zelandijos Oklandą, jau devintą kartą atsiduria sąrašo viršuje. Pirma vieta jai skiriama dėl saugumo lygio mieste, viešojo transporto kokybės, būsto kainų ir kultūrinės pasiūlos. Beje, Austrija šiemet išrinkta ir kaip šalis, kurią aplankę keliautojai Europoje būna labiausiai patenkinti.

Viena, Jacek Dylag/Unsplash nuotr.

Pirmajame dešimtuke visiškai dominuoja Europos miestai, o trys jų yra Vokietijoje.

Vilnius tarp kaimyninių valstybių miestų atsidūrė aukščiausioje – 81-oje vietoje. Vieta žemiau – Lenkijos sostinė Varšuva, Estijos sostinė Talinas – 87-as, Latvijos sostinė Ryga – 89-a. Maskva ir Minskas liko atitinkamai 167-oje ir 188-oje vietose.

Ryga, Reuters/Scanpix nuotr.

Paskutinėse sąrašo vietose atsidūrė Irako, Centrinės Afrikos respublikos ir Jemeno sostinės.

Visą sąrašą galite žiūrėti čia.