Verslas

2015.09.08 13:45

Išskrido pirmas „Air Lituanica“ lėktuvas

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Sekmadienį iš Vilniaus oro uosto pirmą kartą pakilo „Air Lituanica“ lėktuvas. Pirmasis skrydis vykdomas į Briuselį.

Sekmadienį iš Vilniaus oro uosto pirmą kartą pakilo „Air Lituanica“ lėktuvas. Pirmasis skrydis vykdomas į Briuselį.

Į 18.30 val. pakilusio lėktuvo išlydėtuves atvyko susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Belgijos ambasadorius Peteris Lescouhier bei kiti politikos ir verslo atstovai.

Nuo liepos 8 d. „Air Lituanica“ pradės vykdyti skrydžius į Amsterdamą. Rugpjūčio 5 d. – į Berlyną. Vėliau žadama skraidyti ir į Miuncheną, Maskvą, Prahą.

Skrydžiai į Briuselį bus vykdomi kasdien. Lėktuvas Vilnių paliks 18.30 val., o išvykimas iš Briuselio – 20.35 val. Skrydžio trukmė – 2 val. 20 min.

Kasdien bus vykdomi ir skrydžiai į Amsterdamą. Lėktuvas Vilnių paliks 6.25 val., o Amsterdamą – 10 val. (skrydžio trukmė – 2 val. 15 min.).

Į Berlyną oro bendrovė skraidys keturis kartus į savaitę (pirmadieniais, trečiadieniais, penktadieniais ir sekmadieniais). Lėktuvas išskris iš Vilniaus 13.55 val., iš Berlyno – 15.10 val. (skrydžio trukmė 1 val. 15 min.).

Šiuo metu 83 proc. „Air Lituanica“ akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybės įsteigtai įmonei „Start Vilnius“, 17 proc. – įkurtai naujai bendrovei „Air Lituanica Club“. Kaip teigė bendrovės „Air Lituanica“ vadovas Erikas Zubrus, ši bendrovė bus skirta suvienyti privačius investuotojus, kurių yra 30. Su 15 jau pasirašytos galutinės sutartys.

Planuojama iš privačių investuotojų pritraukti 2,5 mln. Lt investicijų, kas sudaro ketvirtadalį pirminių investicijų (10 mln. Lt). Likusios investicijos – iš Vilniaus miesto savivaldybės Transporto vystymo programos lėšų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.