Verslas

2018.03.16 19:30

Vokietijos transporto ministras žada užkirsti kelią dyzelinių automobilių draudimui

ELTA 2018.03.16 19:30

Naujasis Vokietijos transporto ministras Andreas Scheueris ketina nurodyti automobilių koncernams dėti daugiau pastangų, kad oro tarša miestuose sumažėtų, tačiau jis pasisako prieš dyzelinių automobilių draudimą.

„Bus naujos labai rimtos derybos su automobilių koncernais“, – penktadienį interviu laikraščiui „Bild“ sakė A. Scheueris. 

„Aš tikiuosi, kad nugalės sveikas protas ir įmonių pasirengimas bendradarbiauti“, – pabrėžė jis.

Transporto ministerijos vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad „mokesčių mokėtojai nėra kalti dėl susiklosčiusios situacijos“, susijusios su dyzeliniais automobiliais. „Tie, kas, pasitikėję pramone bei politikais, įsigijo automobilį, neturėtų mokėti už svetimas klaidas“, – pridūrė jis.

Tuo pat metu A. Scheueris pažadėjo „padaryti visa, kas įmanoma, kad būtų užkirstas kelias dyzelinių automobilių draudimui“. „Taip toli mes dar nenuėjome“, – pabrėžė ministras.

Vasario pabaigoje Vokietijos federalinis administracinis teismas Leipcige nusprendė, kad šalies didžiųjų miestų savivaldybės galės drausti aplinką teršiančius dyzelinius ir kad joms nebūtina laukti atitinkamo sprendimo federaliniu lygmeniu, norint sumažinti į atmosferą išmetamų teršalų kiekį.