Naujienų srautas

Verslas2018.03.16 16:12

Kinija: prekybos kare su JAV laimėtojų nebus

ELTA 2018.03.16 16:12

Plūstelėjus pranešimams apie galimą JAV tarifų taikymą Kinijai, Pekinas penktadienį pareiškė, kad prekybos kare tarp dviejų didžiausių pasaulio ekonomikų „nebus laimėtojų“.

Prekybos karas „gali tik pakenkti kitiems ir padaryti žalos sau patiems“, sakė Kinijos užsienio ministerijos oficialus atstovas Lu Kangas. 

„Manau, dėl to negali būti jokių abejonių, ir mes tikrai nerizikuosime“, – sakė jis.

Volstritas ketvirtadienį skelbė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ketina taikyti tarifus nemažai daliai Kinijos produktų, be to, žada apriboti Kinijos investicijas į JAV bei taikyti apribojimus vizų kinų studentams išdavimui.

D. Trumpas siekia sumažinti šalies prekybos deficitą su Kinija ir kitomis šalimis, įskaitant Pietų Korėją, Japoniją ir Europos Sąjungos nares.

JAV prezidentas D. Trumpas praėjusią savaitę pasirašė įsaką dėl naujų muitų plienui ir aliuminiui, nors jie bus taikomi ne visoms šalims. Plieno importui įvedamas 25 proc. muitas, aliuminio importui – 10 proc. muitas, nepaisant perspėjimų iš paties D. Trumpo partijos įstatymų leidėjų bei užsienio prekybos partnerių.

Kinija pavadino tarifus „neatsakingu išpuoliu“ prieš daugiašalės prekybos sistemą ir pažadėjo imtis atsakomųjų priemonių, jeigu kiltų prekybos karas. Kinijos užsienio ministras Wangas Yi yra pareiškęs, kad prekybos karas su JAV „niekad nebus teisingas sprendimas“, tačiau pridūrė, jog Pekinas yra pasiruošęs pateikti „būtiną ir gerai pamatuotą atsaką“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi