Verslas

2018.03.15 19:35

Singapūras vėl pripažintas brangiausiu pasaulio miestu

BNS2018.03.15 19:35

Singapūras jau penktus metus iš eilės pirmauja brangiausių pasaulio miestų sąraše, kurį sudaro „Economist Intelligence Unit“ (EIU) – įtakingo Didžiosios Britanijos žurnalo „The Economist“ tyrimų padalinys.

Antrą vietą naujausiame sąraše dalijasi Paryžius ir Ciurichas.

Į brangiausių pasaulio miestų dešimtuką taip pat pateko Honkongas, Oslas, Seulas, Ženeva, Kopenhaga, Tel Avivas ir Sidnėjus.

Dar 2013 metais sąrašo viršūnėje buvęs Tokijas šiemet nusileido iš pernykštės ketvirtos vietos į vienuoliktąją.

JAV dolerio kursui 2017 metais smukus visų pagrindinių išsivysčiusių šalių valiutų atžvilgiu, į brangiausių pasaulio miestų dešimtuką nepateko nė vienas JAV miestas, nors pragyvenimo išlaidos juose toliau didėja. Niujorkas iš devintos vietos smuko į 13-ąją, o Los Andželas – iš 11-os į 14-ąją.

Labiausiai pragyvenimo išlaidos padidėjo Meksike ir tai didžiąja dalimi lėmė Meksikos peso kurso smukimas vykstant pakartotinėms deryboms dėl Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutarties (NAFTA).

Paskutinė – 133-čioji – vieta brangiausių pasaulio miestų sąraše atiteko Indijos Bengalūrui. Prie pigiausių pasaulio miestų EIU taip pat priskyrė Čenajų, Karačį, Naująjį Delį, Damaską, Karakasą, Alma Atą, Lagosą, Alžyrą ir Bukareštą.

EIU pragyvenimo išlaidų 133 pasaulio miestuose indeksus apskaičiuoja dukart per metus. Atliekant šį tyrimą, kaip atskaitos taškas naudojamas pragyvenimo lygis Niujorke. Ekspertai įvertina daugiau kaip 400 prekių ir paslaugų, patenkančių į 160 kategorijų, kainas.

Kasdienio vartojimo prekės Singapūre buvo kur kas pigesnės negu kituose viršutinėje sąrašo dalyje esančiuose miestuose, tačiau pirmoje vietoje jis išliko dėl milžiniškų išlaidų, susijusių su automobilio turėjimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt