Verslas

2018.03.13 07:54

JT: dvi Singapūro įmonės nelegaliai siuntė į Šiaurės Korėją prabangos prekes

ELTA2018.03.13 07:54

Nutekintoje preliminarioje Jungtinių Tautų (JT) ataskaitoje tvirtinama, kad dvi Singapūro kompanijos pažeidė JT sankcijas tiekdamos į Šiaurės Korėją prabangos prekes, informuoja BBC.

Galutinė ataskaita pateikta JT Saugumo Tarybai ir, tikėtina, kad ji bus paskelbta kitą savaitę.

Tiek JT, tiek Singapūras draudžia prabangos prekių pardavimą Šiaurės Korėjai. Per pastaruosius dvejus metus žymiai buvo sugriežtintos sankcijos Šiaurės Korėjai, nes Pchenjanas ir toliau vykdė branduolinius bandymus ir leido raketas.

Nepaisant pastarojo meto įvykių ir pranešimų, kad vėliau šiais metais gali įvykti Šiaurės Korėjos vadovo Kim Jong-uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas, Šiaurės Korėjai ir toliau bus taikomos sankcijos.

Analitikų teigimų, įtariami Singapūro kompanijų pažeidimai, jeigu bus įrodyti, kelia klausimų, kaip plačiai Azijoje paplitę tokie pažeidinėjimai.

Nutekintoje JT ataskaitoje pabrėžiamos dvi Singapūre įsikūrusios kompanijos. Ataskaitoje tvirtinama, kad abi firmos iki 2017 metų liepos tiekė įvairias prabangos prekes į Šiaurės Korėją.

Remiantis JT sankcijomis, jau nuo 2006 metų neteisėta parduoti Šiaurės Korėjai prabangos prekes. Ataskaitoje minimos Singapūre įsikūrusios kompanijos OCN ir „T Specialist“. Tai giminingos įmonės, jų direktorius tas pats. Abi kompanijos neigia pažeidusios įstatymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.