Verslas

2018.03.12 19:29

ES ragina „Gazprom“ atnaujinti dujų tranzitą į Ukrainą

ELTA2018.03.12 19:29

Europos Sąjunga (ES) pirmadienį paragino Rusijos bendrovę „Gazprom“ laikytis savo pasirašytų sutarčių bei atnaujinti dujų tranzitą į Ukrainą.

Ginčas tarp kariaujančių šalių prasidėjo po to, kai tarptautinis Stokholmo arbitražo teismas dėl pažeistų sutarčių įsakė „Gazprom“ Ukrainos bendrovei „Naftogaz“ sumokėti 2,56 mlrd. dolerių. „Gazprom“ liko nepatenkinti tokiu sprendimu bei nuo kovo 1 dienos nutraukė dujų tranzitą į Ukrainą.

Europos Sąjungos (ES) vyriausioji užsienio reikalų įgaliotinė Federica Mogherini teigė vizito Kijeve metu aptarusi situaciją su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka.

„Mes manome, kad „Gazprom“ turi laikytis savo pasirašytų sutarčių“, – reporteriams teigė F. Mogherini, pridūrusi, kad ES yra pasiruošusi konflikte atlikti tarpininko vaidmenį.

„Naftogaz“ ir „Gazprom“ nesutaria dėl brangios, 2009-aisiais pasirašytos, sutarties su „Gazprom“. Šiuo metu Ukraina gerokai daugiau dujų importuoja iš Vidurio Europos, todėl šiuo metu nėra aišku, ar „Naftogaz“ kitais metais pasirašys naują sutartį su „Gazprom“.

Apie 15 proc. Europos perkamų dujų iš „Gazprom“ žemyną pasiekia per Ukrainą, bet Rusija ateityje siekia apeiti Ukrainą, Baltijos jūroje statydama kontraversiškąjį dujotiekį „Nord Stream II“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.