Verslas

2018.03.12 18:19

D. Trumpas žada, kad JAV kalbėsis su ES dėl muitų

BNS 2018.03.12 18:19

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad Amerikos prekybos sekretorius Wilburas Rossas kalbėsis su Europos Sąjungos (ES) atstovais dėl JAV produktams taikomų importo muitų mažinimo ir kitų prekybos kliūčių šalinimo.

Apie planuojamas derybas Amerikos prezidentas tradiciškai paskelbė socialiniame tinkle „Twitter“, augant įtampai dėl Jungtinių Valstijų planuojamų naujų plieno ir aliuminio importo tarifų.

„Prekybos sekretorius Wilburas Rossas kalbėsis su Europos Sąjungos atstovais dėl didelių muitų ir prekybos kliūčių, taikomų Jungtinėms Amerikos Valstijoms, šalinimo. Nesąžininga mūsų ūkininkų ir gamintojų atžvilgiu“, – parašė D. Trumpas.

Praėjusį šeštadienį kalbėdamas viename mitinge D. Trumpas pagrasino apmokestinti vokiškus automobilius, jeigu ES nesumažins JAV prekėms taikomų prekybos kliūčių.

Vis labiau įsiplieskiant ginčui su JAV prezidentu dėl prieštaringai vertinamų plieno ir aliuminio importo muitų, už prekybą atsakinga Europos Komisijos narė pirmadienį pareiškė, jog Europa nepasiduos protekcionistų bauginimui.

„Yra šalių, kurios dėl globalizacijos problemų kaltina prekybą arba ją naudoja kaip atpirkimo ožį, arba galvoja, kad mes galime gyventi už sienų ir ribų“, – pareiškė Cecilia Malmstroem Briuselyje surengtoje konferencijoje.

„Pastaruoju metu matėme, kaip tai naudojama prieš mus kaip grasinimo ir bauginimo priemonė. Tačiau mes nebijome, nepasiduosime tiems, kurie mus nori įbauginti“, – pareiškė Komisijos narė.

C. Malmstroem D. Trumpui atsikirto po šeštadienį Briuselyje įvykusių derybų su JAV prekybos atstovu Robertu Lighthizeriu, per kurias buvo siekta išspręsti ginčą ir išvengti prekybos karo, bet kurios buvo bevaisės.

Šią savaitę bus toliau stengiamasi spręsti šį klausimą, nors išsamesnė informacija apie tolesnes derybas dar nebuvo paskelbta.

D. Trumpas praėjusią savaitę įvedė 25 proc. muitą JAV importuojamam plienui ir 10 proc. muitą aliuminiui, nustebinęs Europos Sąjungą (ES) ir kitus stambius prekybos partnerius, šalis sąjungininkes ir net daugelį Vašingtono politikų. Visgi JAV prezidento administracija pareiškė, kad naujieji muitai nebus taikomi Meksikai ir Kanadai, o kitos šalys gali prašyti joms taikyti išimtį.