Naujienų srautas

Verslas2018.03.12 15:37

A. Merkel vis dar tikisi derybų su JAV dėl muito tarifų

ELTA 2018.03.12 15:37

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį teigė, kad Europa turi būti pasiruošusi atsakyti į Jungtinių Valstijų pritaikytus vienašalius muito tarifus, bet pareiškė viltį, jog šalys šiuo klausimu dar susės prie derybų stalo. Apie tai rašo „Reuters“.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas praėjusį ketvirtadienį oficialiai pasirašė įstatymą, pritaikantį 25 proc. importo muito tarifą plienui ir 10 proc. – aliuminiui. Nepaisant to, Vašingtono tonas šiuo klausimu šiek tiek sušvelnėjo – Baltieji rūmai užsiminė apie galimybę kai kurioms šalims taikyti išimtis.

„Jei šių vienašalių veiksmų nebus galima išvengti, tada turėsime galvoti apie atsaką, bet, visų pirma, reikia galvoti apie derybas, o joms progų bus pakankamai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Merkel.

Savo ruožtu, D. Trumpas tviteryje pirmadienį rašė, kad prekybos sekretorius Wilburas Rossas su Europos Sąjungos (ES) atstovais artimiausiu metu kalbėsis dėl barjerų sumažinimo amerikiečių įmonėms Europoje.

„Prekybos sekretorius Wilburas Rossas kalbėsis su Europos Sąjungos atstovais dėl didelių tarifų ir barjerų prieš JAV panaikinimo. Tai yra nesąžininga mūsų ūkininkams ir gamintojams“, – rašė prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi