Verslas

2018.03.10 14:41

Gobšiausiu pasaulio žmogumi vadinamas M. Shkrelis nuteistas 7 metams kalėjimo

15min.lt 2018.03.10 14:41

34 metų  Martinas Shkrelis, pagarsėjęs tuo, kad 2015 metais AIDS vaistų kainą pakėlė 5 tūkst. proc., penktadienį nuteistas už sukčiavimą vertybiniais popieriais. Bausmė – 7 metai kalėjime, rašo „Vice news“. Tiesa, bausmė nėra susijusi su padidintomis vaistų kainomis.

M. Shkrelis melavo savo investuotojams apie dviejų investicinių fondų ir vienos iš jo farmacijos įmonių veiklą 2015 metais, prarado jų pinigus ir tada neteisėtai panaudojo fondus pinigams grąžinti.

M. Shkreliui teisėjas jau anksčiau nurodė sumokėti valstybei 7,36 mln. dolerių – tiek jis užsidirbo iš savo schemos. Teisme vyras verkė ir atsiprašinėjo savo investuotojų.

„Aš nebesu tas pats žmogus. Aš atskiriu gera nuo blogo. Aš žinau, ką reiškia sakyti tiesą, ir ką reiškia meluoti. Man labai gaila, kad praradau jūsų pasitikėjimą. Jūs nusipelnėte kur kas geriau“, – jį cituoja „Associated Press“.

Jo advokatas žiniasklaidai pasakojo, kad kartais nori savo klientą apkabinti, o kartais – trenkti jam į veidą.

Prokurorai prašė vyrą nubausti 15 metų kalėjime, o jo advokatas prašė skirti 18 mėnesių bausmę.

M. Shkrelis išgarsėjo, kuomet vos įsigijęs kompaniją, kuri gamino daugiau nei 60 metų naudojamą vaistą „Daraprim“, jis nusprendė vaisto kainą padidinti nuo 13,50 JAV dolerio iki 750 JAV dolerių už tabletę.

Šios tabletės nėra dažnai vartojamos, tačiau laikomos efektyviausiu vaistu gydant nuo toksoplazmozės, ir paprastai skiriamos daugumai kenčiančių nuo šios infekcijos.

Kai sulaukė visuotinės kritikos už tokį sprendimą, viename interviu jis teisinosi, kad iki šiol kaina už vaistus buvo tokia maža, kad „bet kuri juos pardavinėjanti įmonė prarastų pinigus“.