Verslas

2018.03.10 12:18

Ministerija: per 70 proc. Kinijos miestų neatitinka leistinų oro taršos normų

ELTA 2018.03.10 12:18

Per 70 proc. iš 338 didžiausių Kinijos miestų neatitinka leistinų oro taršos normų. Tai šeštadienį per spaudos konferenciją pranešė šalies Aplinkosaugos ministerijos atstovas.

„Oro kokybė 70 proc. iš 338 didžiausių Kinijos miestų iki šiol neatitinka nustatytų standartų. Nepaisant pasiektų rezultatų, būtina toliau stiprinti pastangas kovoje su aplinkos tarša“, – sakė jis.

Pasak ministerijos atstovo, norint sumažinti taršos kiekį, būtina „ne tik optimizuoti pramonės įmonių darbą, bet ir modernizuoti šalies transporto sistemą, taip pat pakeisti energijos vartojimo struktūrą“.

Dienų, kai oro užterštumas buvo didelis, sumažėjo nuo 58 – 2013 metais iki 23 – 2017-aisiais, sausį skelbė Pekino merijos aplinkosaugos tarnyba. Per penkerius metus vidutinis smulkiųjų PM2.5 dalelių, galinčių įsiskverbti giliai į plaučius, lygis šiaurinės Kinijos pramoniniame rajone sumažėjo apie 40 proc., o Pekine šis rodiklis sumažėjo iki 58 mikrogramų kubiniam metrui.

Anot Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), saugus koncentracijos lygis neviršija 25 mikrogramų kubiniam metrui.

Su oro, vandens ir dirvožemio taršos problemomis daugelį metų susiduria ne vienas augantis pramoninis Kinijos miestas. Analitikai teigia, kad pastaruoju metu pastebimus teigiamus pokyčius lėmė palankios oro sąlygos ir agresyvesnis aplinkosaugos taisyklių taikymas. Šalies valdžia nurodė teršiančioms gamykloms išsikelti iš Pekino ir jo apylinkių ir nustatė „zonas be anglies“, kur per 3 mln. namų ūkių skubiai buvo perkelti prie šildymo dujomis ar elektra sistemos.

Tačiau vis dar abejojama, ar vyriausybės taikomos priemonės bus veiksmingos.

Šių metų sausį Kinijos prezidentas Xi Jinpingas iškėlė kovą su aplinkos užterštumu kaip vieną pagrindinių 2018 metų uždavinių.