Verslas

2018.03.10 10:37

Lietuvių tikslas – užkariauti pasaulį su prekės ženklu „Amber Made in Lithuania“

Lietuvos gintaro juvelyrikos gamintojai eksporto rinkas nutarė užkariauti su prekės ženklu „Amber made in Lithuania“.  

Anot meistrų, dabar tam - palankus metas, nes Kinijos sukurtas gintaro žaliavos deficitas atslūgęs, žaliavos kaina stabilizavusis. Antrus metus rinkoje ramu, aiškios kainos, tiekėjai, taip pat aiškūs ir pirkėjai – gintaro dirbinių nori ne tik Azijos valstybės, bet ir Europa, ko nebuvo kelerius metus.

Tad pagrindiniai industrijos žaidėjai – lenkai, rusai, ukrainiečiai ėmė populiarinti savo prekės ženklus. Tą patį nutarė daryti ir lietuviai – 10 į klasterį susibūrusių Lietuvos gintaro juvelyrikos įmonių skiria resursų eksporto plėtrai ir Lietuvos gintaro pramonės žinomumui didinti. Meistrai nori, kad vitrinose visame pasaulyje ateityje aiškiai matytųsi – pagaminta Lietuvoje.

Mes turėtume ne žaisti ar meluoti, kad Lietuvoje yra kasamas gintaras. Mes tikrai norime deklaruoti, kad yra gamyba, yra kultūra, tai yra iš įvairių laikų atėjusi ir mes čia esame stiprūs. Mūsų rankos yra laisvos, mes galime gaminti ir iš ukrainietiško gintaro, galime naudoti rusišką gintarą, galime naudoti lenkišką ginatrą, mes galime meksikietišką ar Indonezijos gintarą naudoti. Gaminame iš įvairaus gintaro ir mes esame šios industrijos meistrai“, – tikina įmonių klasterio iniciatorius, parodos „Amber Trip 2018“ organizatorius Giedrius Guntorius.

Daugiau apie tai – Irmos Janauskaitės reportaže.