Naujienų srautas

Verslas2018.03.09 15:08

Estijos premjeras nori, kad sinchronizavimas per Lenkiją būtų baigtas kuo greičiau

ELTA 2018.03.09 15:08

Estijos premjeras Juris Ratas teigia norintis, kad sinchronizacijos per Lenkiją projektas būtų baigtas kuo greičiau. 

„Rail Baltica“, sinchronizavimas su Europos tinklais – čia mūsų keturios šalys bendradarbiauja puikiai. Ir norime, kad sinchronizavimo darbai per Lenkiją būtų užbaigti kuo greičiau“, – bendroje Baltijos šalių ir Lenkijos premjerų spaudos konferencijoje teigė J. Ratas.

Seniau Estija kritikavo sinchronizavimo per Lenkiją projektą ir siūlė, kad sinchronizacija vyktų į Skandinaviją per Suomiją. 

Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis pareiškė besitikintis, kad politinis susitarimas dėl sinchronizavimo tarp Baltijos šalių, Lenkijos ir Europos Komisijos bus pasiektas birželį.

„Sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais projektas puikus sistemingo mūsų šalių bendradarbiavimo pavyzdys. Tikiu, kad galutinį sprendimą dėl sinchronizacijos priimsime šių metų birželį“, – teigė S. Skvernelis.

Lietuvos ir Lenkijos energetikos ministrai Žygimantas Vaičiūnas ir Krzysztofas Tchorzewskis penktadienį pasirašė Supratimo memorandumą dėl sustiprinto strateginio bendradarbiavimo energetikos srityje. Jame kalbama ir apie elektros tinklo sinchronizavimą su kontinentine Europa per Lenkiją.

Baltijos šalys yra sutarusios iki 2025 metų atsijungti nuo rusiškojo BRELL elektros žiedo ir sinchronizuoti savo elektros tinklus su Vakarų Europa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi