Verslas

2018.03.09 16:36

Vilniuje – pusšimtis naujų triašių autobusų

Vilniuje pristatyti nauji, viešąjį transportą atnaujinsiantys autobusai.

Keturiuose maršrutuose netrukus važinės kelios dešimtys, o vėliau – 50 naujų Švedijos gamintojo „Scania“ autobusų.

Tai jau trečias viešojo transporto atnaujinimo etapas. Naujais autobusais vežios savivaldybės konkursą laimėjęs vežėjas.

Iki metų pabaigos iš viso bus atnaujinta daugiau nei pusė viso viešojo transporto - į miesto gatves išvažiuos 250 naujų autobusų ir 41 troleibusas.

Naujuose autobusuose žadamos šildymo ir vėdinimo sistemos, jie bus žemagrindžiai, patogūs patekti neįgaliesiems, veiks nemokamas belaidis internetas, galima bus įkrauti išmaniuosius prietaisus.

Į naujuosius „Scania“ autobusus Lietuvos ir Latvijos vežėjų konsorciumas investavo daugiau kaip 10 mln. eurų. Praėjusių metų lapkritį UAB „Transrevis“ ir RMS, kaip numatyta 7 metų sutartyje su Vilniaus miesto savivaldybe, sėkmingai įgyvendino pirmuosius sostinės visuomeninio transporto atnaujinimo etapus: į sostinės gatves išriedėjo  52 nauji vidutinės talpos „Isuzu Citibus“ autobusai, kurie šiuo metu aptarnauja 18 maršrutų. Investicija į šias transporto priemones siekė 6,8 mln eurų.

„Užbaigus trečiąjį Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo etapą,  22 iš 85 Vilniaus privežamųjų ir pagrindinių maršrutų bus aptarnaujama naujais „Isuzu Citibus“ ir „Scania Citywide LF“  autobusais. Mūsų parkas išaugs iki daugiau kaip 100 naujų autobusų – tikimės, kad naują  kelionių kokybę ir komfortą moderniu transportu teigiamai įvertins vilniečiai bei miesto svečiai. Per artimiausią mėnesį mūsų vairuotojų kolektyvą papildys dar 50 darbuotojų, kurie aptarnaus 4G maršrutus naujaisiais „Scania Citywide LF“ autobusais. Vairuotojams siūlome darbą moderniuose autobusuose, o taip pat ir konkurencingą atlygį bei galimybę nuolat tobulinti darbo įgūdžius“, – sako UAB „Transrevis“ direktorius Vladas Dapkus.

Maršrutai, kuriuos Vilniuje aptarnauja nauji autobusai: