Verslas

2018.03.08 18:22

Jau vasarą – galimybė už paslaugas atsiskaityti išmaniuoju telefonu

Jau vasarą išmaniuosius telefonus turintys vartotojai už prekes ir paslaugas galės sumokėti paprasčiau – mobiliuoju telefonu, žada trijų mobiliojo ryšio operatorių įsteigta bendrovė. Gyventojams reikės tik atsisiųsti mobiliąją programėlę, atsidaryti naują sąskaitą ir nuskaičius vadinamąjį QR kodą apmokėti sąskaitą.

Lietuvos mobiliojo ryšio operatoriai dar pernai sutarė įsteigti bendrovę. Ši, gavusi elektroninės mokėjimo įstaigos licenciją iš Lietuvos banko, ėmėsi kurti tokią pat galimybę vartotojams mokėti mobiliaisiais.

„Mes ketiname paslaugą pristatyti rinkai per pirmąjį metų pusmetį, pradėti nuo tam tikrų paslaugų ir nuolat jas tobulinti ir auginti vartotojui suteikiamą vertę. Tai yra saugu, nes tiek telefonas apsaugotas PIN kodu, tiek programėlė turės PIN kodą ir biometrinę atpažinimo priemonę, kurią vartotojai naudos tam, kad atsirakintų savo piniginę”, – LRT sakė UAB „Mobilieji mokėjimai“ generalinė direktorė Monika Rimkūnaitė-Bložė.

Galimybę atsiskaityti mobiliaisiais telefonais planuojama suteikti visur, kur iki šiol naudojami grynieji pinigai ar bankų kortelės - prekybos centruose, interneto parduotuvėse ar atsiskaitant už paslaugas. Didieji prekybos centrai, kol neturi pasiūlymo iš kūrėjų, sako dar neapsisprendę, ar naudosis atsiskaitymu mobiliaisiais.

Išsamiau – Tomo Kavaliausko reportaže.