Verslas

2018.03.07 17:48

V. Šapoka: neinvestuoti į įvairias technologijas rizikingiau, nei investuoti

ELTA2018.03.07 17:48

Lietuvai reikia investuoti į tas sritis, kuriose esame stiprūs, nes rizika, patiriama investuojant, atneš mažiau žalos nei nieko nedarymas. Taip Ekonomikos konferencijoje sakė Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka. 

„Būtina investuoti ne tik į finansines technologijas, bet ir į tas sritis, kur esame stiprūs: biotechnologijas, lazerius, medicinos technologijas, nes neinvestuodami mes rizikuosime labiau nei tą darydami“, – sakė jis. 

V. Šapoka taip pat pabrėžė finansinių technologijų svarbą, nepaisant to, kad požiūris į jas labai nevienareikšmiškas.

„Vieniems bankams finansinės technologijos yra verslo partneriai, kitiems – grėsmė, nes tikimasi, kad per artimiausius metus jos iš bankų gali paimti apie 20 proc. rinkos“, – sakė V. Šapoka. 

Vartotojams finansinės technologijos, pasak ministro, tai reiškia paprastesnes, efektyvesnes paslaugas. 

„Kai kalbame apie finansines technologijas, turime omenyje tai, ar jos patogios vartotojams, ar nekelia rizikos, ar patenkina jų poreikius. Tai gali būti bekontakčiai mokėjimai, mobilūs mokėjimai, asmeninių finansų tvarkymo programos ir panašiai“, – vardijo finansų ministras. 

Jis teigė, kad tuo metu, kai mokyklose klausiama ne apie tai, kas vaikams nesiseka, o kas sekasi, tą patį reikia daryti ir su finansinėmis technologijomis. 

„Lietuvoje turime įvairių pranašumų, kalbant apie šias technologijas, yra daug talentų, patraukli teisinė bazė, pažangi infrastruktūra, mokestinės paskatos inovacijoms“, – tikino V. Šapoka. 

Jis minėjo, kad šių technologijų augimas yra spartus: Lietuvoje kuriasi nauji centrai, daugėja darbuotojų.

„Sektoriuje yra per 1800 darbuotojų, įkurti specializuoti centrai „Rise Vilnius“, „Blockchain Centre Vilnius“, – pažymėjo V. Šapoka.

V. Šapokos pateiktais duomenimis, 2014 metais Lietuvoje buvo 55 finansinių technologijų įmonės, o praėjusiais metas tas skaičius pakilo iki 117 įmonių.

Populiariausi