Verslas

2018.03.07 12:09

Premjeras suabejojo realiais emigracijos skaičiais: esame trijų milijonų valstybė

Marius Jokūbaitis, 15min.lt2018.03.07 12:09

Tai, kad emigrantai dėl PSD mokesčių suskubo deklaruoti savo išvykimą, sujaukė migracijos mastus. Gali būti, kad Lietuvoje realiai gyvena trys milijonai gyventojų, o ne mažiau, pareiškė Vilniuje vykstančioje Lietuvos ekonomikos konferencijoje premjeras Saulius Skvernelis. Jis nepraleido įgelti šalies vadovei, suabejojusiai vyriausybės pensijų reforma.

„Turime 300 tūkstančių gyventojų neatitikimą, taigi gali būti, kad dar esame trijų milijonų valstybė“, – pareiškė premjeras.

Kalbėdamas apie emigracijos mastus, jis priminė, kad tai pastaruoju metu susiję su mokestinių prievolių mechanizmais – „išvažiavo“ dokumentuose, nes emigrantams reikėjo deklaruoti išvykimą dėl prievolės mokėti PSD mokestį.

Jis pastebėjo, kad pernai gruodį pirmą kartą per dešimtmetį atvažiavo daugiau žmonių nei išvažiavo. Tiesa, tai įvyko tik vieną mėnesį. „Tai dar nerodo tendencijų lūžių“, – pripažino premjeras.

Premjeras užsiminė ir apie situaciją imigracijos srityje, kai užsieniečiai susiduria su kliūtimis gaunant leidimus gyventi. „Darbo jėgos mobilumas yra neišvengiamybė“, – pareiškė S. Skvernelis.

Premjeras pateikė statistiką, kuri rodo, kad jau treji metai Lietuva yra užstrigusi vejantis Europą pagal BVP augimą.

Pristatydamas artimiausius vyriausybės tikslus jis minėjo palankiausią darbo apmokestinimą Baltijos šalyse, darbingų gyventojų skaičiaus didinimą, investicijų pritraukimą, trečdaliu sumažėjusį savižudybių skaičius, eilių pas šeimos gydytojus sutrumpinimas per pusę, pas kitus specialistus – ketvirtadaliu, slaugos paslaugų išplėtimas – bent per pusę.

Premjeras nepraleido progos įgelti prezidentei, kuri šią savaitę suabejojo vyriausybės siekiais imtis pensijų reformos, kurią pavadino miglota ir priešinančia visuomenę. S. Skvernelis pareiškė, kad reikia sprendimų imtis dabar.

„Daug kas kalba, nežinodami, kokius kelius vyriausybė pasirinkusi. Dėl demografijos problemų susidursime su dideliais iššūkiais. Jei nieko nedarysime, problemos dėl pensijų bus didesnės“, – teigė jis, pridūręs, kad balandį bus pristatyta pensijų reforma.

Premjeras savo kalboje užsiminė ir apie šešėlinę ekonomika ir priminė, kad išleidžiama daugiau nei užsidirbama, o atsiskaitymuose vis dar dominuoja grynieji pinigai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt