Naujienų srautas

Verslas2018.03.07 11:42

TVF vadovė apie reakciją į JAV planus: prekybos kare nelaimėtų niekas

ELTA 2018.03.07 11:42

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde trečiadienį teigė, kad prekybos kare nelaimėtų niekas, ir perspėjo dėl neigiamos makroekonominės įtakos importui, kuri gali būti labai rimta, jei likęs pasaulis ims atsakinėti JAV planams pritaikyti muito tarifus plienui ir aliuminiui. Apie tai rašo „Reuters“.

„Makroekonominė įtaka būtų rimta ne tik dėl to, kad JAV žada imtis veiksmų, bet ir todėl, jog kitos šalys žada atsikirsti, ypač tos, kurios būtų labiausiai paveiktos JAV tarifų, pavyzdžiui, Kanada ar Vokietija“, - Prancūzijos radijo stočiai RTL sakė C. Lagarde.

Antradienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas dar kartą pakartojo savo planus taikyti padidintus tarifus plienui ir aliuminiui. Be to, prezidentas perspėjo Europos Sąjungą (ES), kad ši gali sulaukti „didelių mokesčių“, jei nuspręs „nesielgti gerai“ su Jungtinėmis Valstijomis.

D. Trumpo veiksmai sukėlė kritikos bangą tarp JAV partnerių ir net prezidento partiečių respublikonų.

Atstovų rūmų spikeris respublikonas Paulas Ryanas pastarosiomis dienomis įnirtingai ragina D. Trumpą pergalvoti savo sprendimą, o antradienį, kaip manoma, protestuodamas prieš tarifų pritaikymą, iš savo posto pasitraukė Baltųjų rūmų patarėjas ekonomikos klausimais Gary Cohnas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi