Verslas

2018.03.05 16:03

Buvęs Estijos premjeras tapo „Blockchain Centre Vilnius“ valdybos nariu

LRT.lt 2018.03.05 16:03

Buvęs Estijos ministras pirmininkas ir aukštą skaitmeninės rinkos srityje reputaciją turintis Estijos politikas Taavi Roivas tapo „Blockchain Centre Vilnius“ valdybos nariu. Tris kontinentus – Aziją, Australiją ir Europą per Vilnių – jungiantis ne pelno siekiantis centras yra unikali blockchain technologijos švietimo ir bendradarbiavimo vieta. 

„Estija yra vienas svarbiausių Lietuvos partnerių skaitmenizacijos kelyje. Mūsų talentų verslumo dvasia, palanki reguliavimo aplinka blockchain technologijos taikymui yra varomoji jėga kartu stiprinti pozicijas tarptautiniu lygiu. Blockchain revoliucinė technologija keičia mūsų suvokimą apie informacijos vertę, skaidrumo standartus ar, apskritai, ekonominius pokyčius. Strateginis bendradarbiavimas su p. T. Roivu, kuris yra žinomas dėl progresyvios skaitmeninės politikos, tampa labai vertingu blockchain centrui Vilniuje tarptautiniu mastu“, – teigia europarlamentaras, „Blockchain Centre Vilnius“ įkūrėjas Antanas Guoga, pakvietęs T. Roivas prisijungti prie centro Vilniuje veiklos.

T. Roivas planuoja tapti aktyviu valdybos nariu: dalyvauti centro strateginiame planavime, įtraukti į regionines ir globalias iniciatyvas, taip pat steigti partnerį blockchain centrą Estijoje, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

„Mano misija yra prisidėti prie Baltijos regiono potencialo blockchain srityje pristatymo tarptautiniu mastu. Tapdamas „Blockchain Centre Vilnius“ valdybos nariu, siekiu užtikrinti gerokai aktyvesnį Lietuvos ir Estijos bendradarbiavimą blockchain technologijos srityje tiek verslo, tiek viešajame sektoriuose“, – tvirtina T. Roivas.

T. Roivas ėjo Estijos ministro pirmininko pareigas nuo 2014 m. iki 2016 m. Jis yra Estijos parlamento narys antrą kadenciją iš eilės. Parlamente pirmininkavo Europos Sąjungos reikalų komitetui, buvo Socialinių reikalų komiteto ir Finansų komiteto nariu. P. Roivas yra tarptautiniu mastu žinomas skaitmeninės politikos proveržio tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus srityse, aktyviai veikiantis e-pilietybės, e-balsavimo ir eilėje kitų pažangių iniciatyvų.

„T. Roivas prisijungimas prie valdybos yra ypač vertingas, nes padės išplėsti „Blockchain Centre Vilnius“ tinklą regione. Tokios mažos šalys, kaip Lietuva ir Estija, turi dirbti kartu, kad sustiprintų savo pozicijas pasaulio rinkose. Mūsų šalių reguliavimo aplinka yra vienos patraukliausių inovatyvioms industrijoms.  Tad mes turime suvienyti pastangas dalintis žiniomis ir rodyti skaitmeninę lyderystę Europoje“, –  pabrėžia Eglė Nemeikštytė, „Blockchain Center Vilnius“ vadovė.

„Blockchain Center Vilnius“ valdyba ir investuotojų komitetas vienija blockchain srities ekspertus iš skirtingų šalių, įskaitant Australiją, Singapūrą, Kiniją, Šveicariją.