Naujienų srautas

Verslas2013.06.27 16:17

Mažiausiai uždirbantys gaus 20 Lt daugiau (atnaujinta)

Erika Fuks, DELFI.lt 2013.06.27 16:17

Seimas ketvirtadienį pritarė didesniam Neapmokestinamajam pajamų dydžiui (NPD). Tai reiškia, kad mažiausiai uždirbantys gyventojai mokės šiek tiek mažiau mokesčių. NPD bazė, kuri yra mažinama atlyginimui didėjant, padidinta nuo 470 iki 570 litų.

Seimas ketvirtadienį pritarė didesniam Neapmokestinamajam pajamų dydžiui (NPD). Tai reiškia, kad mažiausiai uždirbantys gyventojai mokės šiek tiek mažiau mokesčių. NPD bazė, kuri yra mažinama atlyginimui didėjant, padidinta nuo 470 iki 570 litų.

Įstatymo projekte numatyta, kad padidinus NPD iki 570 litų, sumažės mokestinė našta mažiau uždirbantiems, padidės gyventojų pajamų mokesčio progresyvumas iki lūžio taško 3,192 tūkst. litų per mėnesį.

Už įstatymo pakeitimus balsavo 94, susilaikė 8, įstatymas priimtas.

Šiuo metu galiojančiame Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme pagrindinis NPD negali būti didesnis nei 470 litų per mėnesį. Pagrindinis NPD atitinkamai mažinamas, apskaičiuojant jį pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nustatytą formulę, pagal kurią NPD mažinamas taip, kad kiekvieniems papildomiems 50 litų tenka 15 litų mažesnis NPD.

Padidinus NPD bazę nuo 470 litų iki 570 litų, žmogaus, gaunančio „ant popieriaus“ 1 tūkst. litų, atlyginimas „į rankas“ turėtų padidėti daugiau nei 20 litų, iki 845,5 litų.

Pagal dabar galiojantį įstatymą, žmogus, gaunantis 1 tūkst. litų “ant popieriaus”, į rankas gauna 824,5 litų.

Kai minimali alga sudarė 800 litų, NPD siekė 470 litų, ir tai reiškia, kad žmogui nuo šios sumos nereikėjo mokėti 15 proc. pajamų mokesčio, kuris jo algą sumažindavo 49,5 litais.

Minimalią algą padidinus iki 1 tūkst. litų, NPD sumažėjo iki 430 litų, dėl to pajamų mokestis darbuotojo algą „apkarpė“ 85,5 litais.

Skaičiuojama, kad Lietuvoje minimalų atlyginimą gauna apie penktadalis dirbančiųjų.

Taip pat Seimas nusprendė padidinti už pirmą vaiką taikomą papildomą neapmokestinamą pajamų dydį (PNPD) iki 200 litų. Tokiu atveju už kiekvieną vaiką bus taikomas vienodas PNPD. Šiuo metu už pirmą vaiką (įvaikį) taikomas 100 litų PNPD, už antrą ir kiekvieną paskesnį vaiką (įvaikį) – 200 litų PNPD.

DELFI skelbė, kad profsąjungos ir darbdaviai jau sausio mėnesį, padidinus minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA), siūlė padidinti ir NPD. Tuomet jie siūlė NPD didinti tokiu pat dydžiu kaip ir didėjo MMA – 200 litų.

Viliamasi, kad taip daugiau pinigų gautų darbuotojai, nes nuo 2013 m. sausio, padidėjus MMA, augo ir mokesčiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi