Naujienų srautas

Verslas2018.03.02 20:01

PPO vadovas „itin susirūpinęs“ dėl naujų D. Trumpo tarifų

ELTA 2018.03.02 20:01

Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) vadovas penktadienį pareiškė esąs susirūpinęs dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo planų taikyti importo tarifus aliuminiui ir plienui, perspėdamas, kad prekybos karas „niekam nenaudingas“.

„PPO itin susirūpinęs dėl JAV planų įvesti tarifus plienui bei aliuminiui, – teigė PPO generalinis direktorius Roberto`as Azevedo`as. – Prekybos karas niekam nenaudingas. PPO stebės situaciją labai atidžiai.“

D. Trumpas ketvirtadienį paskelbė apie planus pritaikyti 25 proc. importo muitų tarifus plienui ir 10 proc. – aliuminiui, taip siekdamas apsaugoti JAV gamintojus.

Jis nenurodė konkrečių valstybių, kurioms bus taikomi importo muitai, tačiau toks jo pareiškimas sukėlė nepasitenkinimą tarp JAV sąjungininkių, tokių kaip Kanada, Europos Sąjunga, Meksika ir Australija, taip pat Kinija – didžiausia pasaulyje plieno gamintoja.

Per savo prezidento rinkimų kampaniją, taip pat jau eidamas prezidento pareigas, D. Trumpas ir jo administracija yra išreiškę savo didelį priešiškumą PPO, pristatydami ją kaip susiskaldžiusią organizaciją, kuri bando įtikti sparčiai augančioms ekonomikoms, tokioms kaip Kinija, Amerikos sąskaita.

R. Azevedo`as visada atsargiai reaguoja į tokį rodomą priešiškumą, pabrėždamas savo ketinimus bendradarbiauti su JAV pareigūnais siekiant išsklaidyti kylantį nepasitenkinimą. Todėl penktadienį nuskambėjęs jo sprendimas viešai pasmerkti PPO narės, JAV, pareiškimą buvo retas žingsnis, rodantis PPO vadovo susirūpinimo mastą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi