Naujienų srautas

Verslas2018.03.02 16:54

D. Trumpas: prekybos karai yra gerai, juos laimėti nesunku

ELTA 2018.03.02 16:54

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį socialiniame tinkle „Twitter“ atsikirto į kritiką dėl padidintų importo tarifų aliuminiui ir plienui bei teigė, kad Jungtinės Valstijos nebijo prekybos karų.

„Kai šalis (JAV) prekyboje praranda milijardus ir milijardus dolerių su kiekviena šalimi, su kuria bendradarbiauja, prekybos karai yra gerai ir juos laimėti yra nesunku“, – rašė prezidentas.

„Pavyzdžiui, kai su tam tikra šalimi turime 100 mlrd. deficitą, ir ta šalis nebenori prekiauti – mes stipriai laimime. Tai lengva!“, – teigė D. Trumpas.

Jis ketvirtadienį paskelbė apie planus pritaikyti 25 proc. importo muitų tarifus plienui ir 10 proc. – aliuminiui.

Šis sprendimas smarkiai supykdė tarptautinė bendruomenę. Vokietijoje nepasitenkinimą pareiškė užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis bei Angelos Merkel atstovai, Kinija paragino JAV „susilaikyti nuo protekcionistinių metodų taikymo“, o Rusija pareiškė nerimą dėl D. Trumpo administracijos veiksmų.

Be to, naujų tarifų paskelbimas kirto ir akcijų biržoms visame pasaulyje. Ateities sandoriai rodo, kad ketvirtadienį nukraujavusios JAV akcijų biržos penktadienį pradės dar vienu kritimu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi