Verslas

2018.03.02 09:49

Bendradarbiauja Lietuvos ir JAV gynybos pramonė

Augustas Stankevičius, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.03.02 09:49

Lietuvos technologijos rado kelią į Jungtinių Valstijų gynybos pramonės sektorių. Tačiau iš mūsų įsigyjami produktai – tik lašas jūroje, palyginus su tuo, kiek Jungtinės Valstijos išleidžia gynybai.

Tyrimai laboratorijoje – pirmas žingsnis, kuriant naujausius produktus, pavyzdžiui, prie ginklų tvirtinamus optinius priedėlius, kurių yra įsigijusi ir Lietuvos kariuomenė. Vėliau ši produkcija parduodama gynybos pramonės įmonėms bei kariuomenėms įvairiose šalyse. Jungtinių Valstijų gynybos pramonės rinka šiuo metu pripažįstama kaip viena perspektyviausių, o joje veikiančios įmonės – vienos geriausių pasaulyje.

„JAV šiandien dienai mes matome kaip vieną perspektyviausių rinkų, tiesiog mes į ją negalėjom įeiti, kol neturėjom pilnai ištestuoto produkto. Pradėjom žengti pirmus rinkodarinius žingsnius pernai, tą darome ir dabar, ir aš neabejoju per 3-4 metus ši rinka bus viena didžiausių mūsų eksporto rinkų gynybos srityje“, – sakė „Brolis Semiconductors“ generalinis direktorius.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius sako, kad mūsų šalis turėtų būti suinteresuota ne tik įmonių kuriamų technologijų eksportu ar partnerių paieška, bet ir užsienio kapitalo investicijomis čia.

„Jeigu mes sakykim pritraukiam ir perkam produktus, stambius pirkinius, susiduriam su dalykais – pogarantinis aptarnavimas, kas tą darys? Gal galima daryti Lietuvoje? Kas taisys? Tai irgi mes tą turime čia, kompetenciją turime čia, Lietuvoje“, – kalbėjo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius Rosvaldas Gorbačiovas.

Amerikos ir Lietuvos verslo tarybos prezidentas Lietuvą įvardija kaip vieną inovatyviausių šalių, tačiau tikina, kad norint pritraukti daugiau investicijų, Lietuva turėtų bendradarbiauti su Estija ir Latvija.

„Nebūtinai turi būti bendri pirkimai, bet tai galėtų būti bent jau diskusijos apie galimą sąveiką: sakykim, jei jūs pirksite vienokių ar kitokių sunkvežimių, tokių pat galėtų pirkti ir latviai bei estai. Toks požiūris padidintų tikimybę, kad Jungtinių Valstijų gynybos pramonės įmonės norės čia investuoti“, – teigė Amerikos-Lietuvos verslo tarybos prezidentas Ericas Stewartas.

Pasak krašto apsaugos viceministro, Lietuvos ir Jungtinių  Valstijų verslo bendradarbiavimas gynybos pramonėje turi ir politinės naudos.

„Tai karinė diplomatija, ekonominė diplomatija ir mes norime prisidėti prie to, o Lietuvos kompanijos jau įrodė, kad gamina labai aukštos pridėtinės vertės produktus, todėl įmonės yra pasirengę įeiti į JAV didžiausių gamintojų pasiūlos linijas. Ir tai galimybė visiems, visai Lietuvai“, – sakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas.

Vis dėlto Lietuvos verslininkai sako, kad didinant eksportą galėtų prisidėti ir valdžia. Viena didžiausių būtinų spręsti problemų – sudėtingos biurokratinės procedūros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.