Verslas

2015.09.08 13:45

LRT.lt lankomumo augimas gegužę pranoko lūkesčius

LRT.lt2015.09.08 13:45

Nacionalinio transliuotojo portalo LRT.lt lankomumas 2013-ųjų gegužę, palyginti su balandžiu, išaugo net 26,5 procentiniais punktais ir pasiekė 33-ąją populiariausių portalų poziciją.    

Nacionalinio transliuotojo portalo LRT.lt lankomumas 2013-ųjų gegužę, palyginti su balandžiu, išaugo net 26,5 procentiniais punktais ir pasiekė 33-ąją populiariausių portalų poziciją.  

Žiniasklaidos auditorijos tyrimų bendrovė TNS LT sudarytame populiariausių Lietuvos portalų 150-tuke LRT.lt – vienas iš nedaugelio, kurių lankomumo augimas praėjusį mėnesį viršijo dvi dešimtis procentų. Gegužę daugiausia dėmesio tradiciškai sulaukė „Eurovizija“, tačiau šiemet jos finalo tiesioginę transliaciją per LRT.lt žiūrėjo kone dvigubai daugiau lankytojų, nei pernai – per 40 tūkstančių. O pirmojo pusfinalio, kuriame pasirodė Lietuvos atstovas Andrius Pojavis, transliaciją nacionalinio transliuotojo portale šiemet buvo įsijungęs rekordinis skaičius lankytojų – beveik 54 tūkstančiai.

Portale LRT.lt savo populiarumu pirmauja Mediateka. Joje galima peržiūrėti ne tik laidų ir transliacijų įrašus, bet ir vieną didžiausių Europoje skaitmeninį audiovizualinį archyvą. Gegužės mėnesį žiūrovai internetu daugiausia žiūrėjo LRT televizijos laidų „Stilius“, „Panorama“, „Labas rytas, Lietuva!“ ir „Emigrantai“ įrašus. Ištikimų Mediatekos lankytojų – studentų, moksleivių, pedagogų – vis dažniau lankomi ekranizuoti kūriniai – nuo A. de Saint-Exupéry „Mažojo princo“ ar R. Granausko „Gyvenimo po klevu“ iki F. Kafkos „Proceso“.

Už savo išskirtinumą ir reikšmę Lietuvos visuomenei LRT.lt Mediateka buvo įvertinta 2013-ųjų „Naujojo knygnešio“ konkurse ir atstovaus Lietuvai pasauliniame elektroninių sprendimų konkurse „World Summit Awards“.

Naujienų skaitytojai portale LRT.lt atranda tai, kas nebūtinai mirga kitoje elektroninėje žiniasklaidoje, bet visuomet yra svarbu ir turi išliekamąją vertę. Ypač vertinama „Kalba Vilnius“ rubrika, kurioje galima rasti daugybę iššifruotų ir suredaguotų televizijos ir radijo laidų – pradedant „Amerikos balso“ archyvais ir baigiant šių dienų aktualijomis, pokalbiais su žymiais politikos, meno žmonėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt