Verslas

2018.02.27 18:04

„Ryanair“ uždarys savo bazę Glazgo oro uoste

ELTA 2018.02.27 18:04

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ ketina uždaryti savo bazę Škotijos Glazgo oro uoste, perspėdama, kad gali būti panaikinta 300 darbo vietų, informuoja BBC.

Oro linijos, taip pat veikiančios Prestvike, Edinburge ir Aberdyne, sumažins maršrutų skaičių iš Glazgo oro uosto nuo 23 iki trijų. 

Oro linijų vyriausiasis komercinės veiklos vadovas Davidas O'Brienas dėl tokio sprendimo kaltina oro keleivių mokesčio (air passenger duty, APD) pokyčius, teigdamas, kad bendrovė „tiesiog negalėtų pakelti tokios naštos“.

Glazgo oro uostas pareiškė esąs „smarkai nusivylęs“ dėl „Ryanair“ sprendimo. Pasak oro uosto atstovo spaudai, „nėra jokių abejonių“, kad „Ryanair“ sprendimą paskatino Škotijos valdžios nesugebėjimas oro keleivių mokestį pakeisti mažesniu oro išvykimo mokesčiu (air departure tax, ADT).

Škotijos vyriausybė pareiškė vis dar įsipareigojusi sumažinti APD 50 proc., bet iki tol būtina išspręsti kai kuriuos klausimus.

„Ryanair“ apie savo sprendimą trauktis iš Glazgo pranešė paskelbusi savo 2018 m. žiemos skrydžių grafiką. Oro linijos patvirtino, kad jų lėktuvai iš Glazgo skraidys tik į Dubliną, Vroclavą ir Krokuvą. Į Edinburgo grafiką bendrovė žada įtraukti 11 naujų maršrutų.